
Začátek června patřil v rožnovských Hážovicích tradičnímu kácení máje. Zorganizoval ho tamní sbor dobrovolných hasičů. Doprovodný program, v němž nechyběl prvomájový průvod pionýrů s mávátky, ani cvičení spartakiády čtyřicátníků na „Poupata“, se uskutečnil na prostranství před místní zbrojnicí. „Letos jsme se rozhodli pro vzpomínku na dobu nedávno minulou. Vše si připravujeme sami. Program vyvrcholil skácením májky, o což se bravurně postarali naši cvičenci. Poté se smažila vaječina a sedělo se u harmoniky,“ sdělila za organizátory Jana Dravecká s tím, že v létě mají Hážovičané v plánu připravit oslavu 610 let Hážovic. (r)















































