kultura

Rožnov přivítá budoucí studenty architektury, designu i umění

Jubilejní desátý ročník výukového festivalu Architektury a Designu (FestAD) bude od neděle 5. do pátku 10. srpna hostit Rožnov pod Radhoštěm.

Studenti z celé České republiky i ze Slovenska tak mají jedinečnou možnost připravit se na talentové zkoušky a strávit týden v intenzivní výtvarné atmosféře. „Výukový festival Architektury a Designu slaví letos desáté narozeniny. Opět je otevřen zájemcům o studium na školách architektury, designu a volného i užitého umění. Pro studenty je připraven ucelený výukový plán, zaměřený na kresbu, navrhování i základy autorské tvorby. Večerní blok bude věnován přednáškám z dějin umění až po současnou architekturu a design. Chybět nebude ani tradiční vystoupení hostů, studentů uměleckých škol, kteří zájemcům přiblíží obsah studia, své dojmy i průběh přijímacího řízení,“ uvedl architekt a spoluzakladatel FestADu Ondřej Hozák a pokračoval: „Desátý rok je pro nás výjimečný. Od začátku jsme uskutečnili řadu přednášek na gymnáziích i besed pro veřejnost s cílem zlepšit informovanost a nasměrovat uchazeče nejen k úspěšnému přijetí na školu, ale především k úspěšnému studiu. Jsme přesvědčeni, že prvním krokem k úspěchu je začít včas. A další radou je intenzivně pracovat a zajímat se o obor v širším měřítku. Cítíme, že se nám daří tuto myšlenku prosazovat a přichází za námi stále více žáků, kteří jsou pozitivně motivovaní a chtějí se učit. To je, dle našeho názoru, základem talentu. Vše ostatní se už dá nastudovat,“ doplnil Ondřej Hozák.

Pro zájemce jsou také připraveny navazující podzimní víkendovky rozšiřující učivo o grafický design, kreativní myšlení, přehledy z dějin designu nebo deskriptivní geometrii pro budoucí studenty architektury. Přípravný blok završují tvorba portfolia a kresebná víkendovka před zkouškami.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button