politikaspolečnost

Antonín Slovák rezignoval na post zastupitele

První rezignace na funkci zastupitele města Rožnov pod Radhoštěm přišla ještě před ustavujícím zasedáním zastupitelstva. Mandátu se k 17. říjnu vzdal Antonín Slovák, který byl zvolen za Nezávislé a Soukromníky. Členem zastupitelstva se tak místo něj stal Radúz Mácha, který byl po komunálních volbách prvním náhradníkem. Strana má v rožnovském zastupitelstvu jeden mandát.

Vyjádření Antonína Slováka uvádíme v plném znění bez úprav

Důvody proč jsem se rozhodl rezignovat na post zastupitele v RpR jsou z širokého spektra podnětů, nicméně rezignaci na mandát zastupitele jsem podal po zralé úvaze a po vyhodnocení všech okolností, byť jsem byl velmi mile překvapen osobní i mailovou podporou spousty lidí a také lidí z našeho týmu.
Ty hlavní důvody se pokusím přednést níže:
1/ Jako leader sdružení nezávislých a soukromníků jsem cítil potřebu převzít zodpovědnost za výsledek komunálních voleb a také se jednalo o dodržení slibu gentlemanské dohody, kterou jsme měli v 1. pětce (jak řešit situaci při získání 1, 2 nebo dáli BŮH 3 zastupitelů). Nemohu opomenout ani zklamání z nízké volební účasti, kdy 57% voličů nepřišlo k volbám. Lidé nechtějí vyjít z jejich komfortní zóny a nechtějí apriori věci posunout, zlepšit a zapojit se do veřejného dění. Vždyť politika, zejména ta komunální je všude kolem nás. Na všechno, co se podíváme a je objektivně zřejmé, je v podstatě politikou. To jaký budeme mít chodník, to po čem budeme jezdit a jezdíme, kde bude jaký strom atd. – to všechno je politika.
2/ Jsem samostatný, vždycky jsem se snažil být a nepotřebuji kumulovat funkce pro zvýšení svého kreditu nebo finanční situace.
3/ Povolební vyjednávání mi jednoznačně ukázalo, že zde v RpR se o demokracii nejedná a že s námi ani jednat nikdo nepotřebuje a nechce = matematicky jim to vychází bez nás a byť je v demokracii slušností, že se výherce voleb setká se všemi ostatními stranami, hnutími, sdruženími (zvolenými zastupiteli) a chce od nich a rád si vyslechne jejich pozice a směřování, pak v RpR se nic takového nestalo!  Zkrátka jsme nebyli osloveni vítězem voleb, což mi ukázalo na nedemokratičnost tohoto hnutí, které je řízeno tzv. shora. Jako vítěz voleb, pokud jsem demokrat, pak bych se rozhodně měl setkat se všemi, kteří chtějí posunout Rožnov zase o krok dále a chtěl bych slyšet jejich vize a cíle pro následující 4 roky. Po ukončení všech jednání jsme se setkali pouze se zástupcem nezávislých Rožnováků, a to vlastně jen formálně. Takže celkově velké zklamání a ukázka toho, jak bude fungovat demokracie v našem městě.
4/ S jedním mandátem je člověk ve 21 členném zastupitelstvu tak trochu jako „kůl v plotě“ a v podstatě nemá mnoho šancí uspět při prosazování svých vizí a programu. Je otázka, nakolik je čas, který tohle všechno stojí, daní za chuť něco změnit.
6/ I u nás v našem sdružení zůstal stín jakýchsi pochybností, protože kdyby někteří lidé byli tolik aktivní jako měli být a kdyby v podstatě nebrzdili své známé a rodinné příslušníky, pak jsme s jistou pravděpodobností blížící se 100% měli 2 mandáty! A to je pak jiná dynamika ve vyjednávání nebo v případné opozici.
7/ Mám krásné dvě dcery a stárnoucí rodiče, kterým mnohé dlužím a chci jim dát více svého času a sdílet s nimi veškerou radost.
8/ Společnost, kterou vlastním mi přináší spoustu výzev a nových námětů, které bych dále chtěl rozvíjet.
9/ Cítím potřebu se dále vzdělávat v jazycích, duchovnu a v oblastech, na které jsem neměl tolik času.
10/ Nechci se vymlouvat na jiné okrajové podmínky, které stály za neúspěchem v těchto komunálních volbách. Už známý filosof René Descartes kdysi dávno napsal: „Myslím, tedy jsem“,…..

Samozřejmě i zde chci vyjádřit velké poděkování všem, kteří s námi do tohoto projektu šli. Svět půjde dál i bez mého jména v zastupitelstvu a chtěl bych všechny ujistit, že věci veřejné mi nikdy nebudou lhostejné.

Ing. Antonín Slovák

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button