Spektrum Rožnovska

Benefiční módní přehlídka představila pouliční módu, společenské šaty i šperky

Benefiční módní přehlídku valašskomeziříčské Diakonice hostila ve čtvrtek 27. dubna rožnovská Janíkova stodola. Lidé, kteří na ni zavítali, mohli obdivovat street fashion sociální firmy Secondhelp. Ta zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním. Prodejnu má i v Rožnově pod Radhoštěm. K vidění byly kromě pouliční módy také společenské a svatební šaty, ručně vyráběné šperky a letní kolekce regionálních prodejců.

Na přehlídku přijely modelky z celé republiky v čele s Veronikou Maléřovou. V doprovodném programu se představili bubeníci dětské kapely Drumatix Milana Kratochvíla a členky taneční skupiny Heart2Beat pod vedením Eriky Rutar Černé.

„Chtěli jsme upozornit na činnost Diakonie a získat peníze na rekonstrukci provozovny ve Vrbenského ulici ve Valašském Meziříčí, kde pracuje pětačtyřicet handicapovaných a v níž se připravují oděvy pro obchody, z nichž jeden je i v Rožnově,“ vysvětlila ředitelka Zdislava Odstrčilová.

Lidé, kteří na benefici zavítali, nepřišli jen kvůli módě. Hlavní bylo podpořit činnost organizace.

„Dcera pracuje v Diakonii, tak jsme rádi, že jsme mohli přispět. Samozřejmě jsme se ale těšili na přehlídku, dosud jsme na žádné nebyli,“ vylíčila Drahomíra Kalusová.

Klára Holubová byla na podobné akci také poprvé.

„Chtěla jsem vidět, jak se oblékají mladí lidé, co se nosí. Jsem ráda, že jsem současně mohla podpořit dobrou věc,“ řekla.

Diakonie pomáhá lidem, kteří se v důsledku věku, zdravotního postižení či jiného ohrožení dostali do nepříznivé životní situace. Při benefici se podařilo vybrat přes sedmdesát tisíc korun.

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button