sport

Běžkaři mají upravené stopy na golfu, Láni a cyklostezce

Minimálně třikrát týdně upravuje město Rožnov běžecké tratě v délce 2,3 km pro bruslení a klasiku v golfovém areálu. Veřejnosti jsou přístupné zdarma včetně parkování. Navíc se město stará také o běžecké okruhy na kopci Láň a Cyklostezce Bečva.

Trasy pro běžecké lyžování v golfovém areálu upravují pracovníci města s využitím techniky Sdružení Mikroregion Rožnovsko. „K dispozici jsou zde více než dva kilometry tras upravených pro bruslení i klasický styl,“ uvedl starosta Radim Holiš, který zdůraznil, že tratě i parkování u nich jsou zcela zdarma: „Ani lyžařské sportovní oddíly zde nemají přednostní právo. Tratě upravujeme především pro Rožnovany a návštěvníky města.“

Radnice se stará také o běžecké tratě na kopci Láň a částečně i na Cyklostezce Bečva. „Tady se ale potýkáme s tím, že chodci upravené tratě ničí,“ posteskl si Petr Bayer, který tratě ve městě i okolních obcích upravuje.

Kromě Rožnova jsou upravené tratě k dispozici také ve Valašské Bystřici, Hutisku-Solanci, Viganticích a v Zubří, kde je v místní části U Kuřínu upravuje oddíl TJ Gumárny Zubří.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button