společnost

Bezplatné dluhové poradenství také v Rožnově

Problematika dluhů je i na Rožnovsku velkým tématem. Město se proto dohodlo se společností Člověk v tísni, o. p. s., která se věnuje dluhovému poradenství přes 11 let.

„Bohužel máme stále informace, že pád do dluhové pasti se týká mnoha lidí v Rožnově. Problém jedince tak může ovlivnit celou rodinu, děti a může se roztočit nebezpečná spirála, která mnohdy končí osobním bankrotem či dokonce bezdomovectvím,“ sdělil místostarosta Jan Kučera. Město tak využilo nabídku organizace Člověk v tísni, která se terénním dluhovým poradenstvím zabývá.

Pomoc je k dispozici zdarma

„Zdarma pomáháme řešit příčiny vzniku předlužení, zajišťujeme podporu v komunikaci s věřiteli a exekutory a podáváme návrhy na zastavení neplatných exekucí. Pomáháme rovněž v procesu oddlužení, ke kterému máme potřebnou akreditaci udělenou Ministerstvem spravedlnosti,“ vysvětlil Jiří Janko, který má dluhové poradenství na Valašsku za organizaci Člověk v tísni na starosti s tím, že: „Začátkem června vstoupila v platnost novela insolvenčního zákona. Věříme, že nové podmínky pro vstup do oddlužení otevírají dveře většímu počtu předlužených lidí. Těm se chceme co nejvíce přiblížit a nabídnout pomocnou ruku v řešení jejich nelehké životní situace. Nabízíme proto možnost konzultací přímo v místě bydliště.“

Služba bude dostupná také na městském úřadě

 „Každé pondělí od 10 do 15 hodin mohou lidé službu využít také v zasedací místnosti v prvním patře budovy městského úřadu Stefanium na ulici Palackého 480, kde je i sociální odbor,“ doplnil místostarosta Kučera. Před návštěvou poradny je lepší se telefonicky objednat. Dluhovým poradcem, který v Rožnově a zároveň v celé lokalitě působí, je Jiří Janko – tel.: 777 499 477, e-mail: jiri.janko@clovekvtisni.cz.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button