Blog

BLOG: Branný den jinak na ZŠ Koryčanské Paseky

V naší škole jsme letos Den dětí oslavili s jednodenním náskokem – již ve čtvrtek 31. května. Přijeli za námi instruktoři z koupaliště v Příboře. Když děti přicházely na 8 hodin do školy, na školním hřišti a zahradě se již tyčily velké barevné nafukovací hrady. Pro děti to bylo velké překvapení, nevěděly, co je tento den přesně čeká.

Vedoucí akce Radim Korčák zahájil celé dopoledne sirénou a nástupem, vysvětlil dětem, co je čeká a jak mají dbát na svou bezpečnost. Poté už se třídy rozešly na jednotlivá stanoviště. Na každém stanovišti třída nejen probíhala v co nejkratším čase danou překážkou, ale děti se také dozvěděly zajímavosti z oblasti branné výchovy. Jen namátkou: proč má náš stát armádu, co je úkolem vojáků, jak se chránit při chemickém poplachu, jak vypadá a funguje protiplynová maska, jak se ochránit před velkým mrazem, co je to teroristický útok a jak se v takové situaci zachovat.

Děti bojovaly a povzbuzovaly se ze všech sil. Po absolvování všech překážek se instruktoři krátce poradili a celá akce byla ukončena nástupem s vyhlášením výsledků. Na 3. místě se umístili naši nejmladší žáčci – prvňáčci, na 2. místě naši nejstarší – páťáci a 1. místo zápalem do hry a ohromným povzbuzováním vybojovali žáci 3. B. Gratulujeme.

Všem dětem i učitelům se akce moc líbila, počasí nám přálo, instruktoři byli prostě super. Doufejme, že se nám podaří tuto bezva akci zopakovat. Děkujeme ochotnému týmu z Příbora a jejich veliteli Radimu Korčákovi za to, že nám umožnili zažít bezva sportovní dopoledne.

Stanislava Bardoňová, ZŠ Koryčanské Paseky

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button