Blog

BLOG: Branný den jinak na ZŠ Koryčanské Paseky

V naší škole jsme letos Den dětí oslavili s jednodenním náskokem – již ve čtvrtek 31. května. Přijeli za námi instruktoři z koupaliště v Příboře. Když děti přicházely na 8 hodin do školy, na školním hřišti a zahradě se již tyčily velké barevné nafukovací hrady. Pro děti to bylo velké překvapení, nevěděly, co je tento den přesně čeká.

Vedoucí akce Radim Korčák zahájil celé dopoledne sirénou a nástupem, vysvětlil dětem, co je čeká a jak mají dbát na svou bezpečnost. Poté už se třídy rozešly na jednotlivá stanoviště. Na každém stanovišti třída nejen probíhala v co nejkratším čase danou překážkou, ale děti se také dozvěděly zajímavosti z oblasti branné výchovy. Jen namátkou: proč má náš stát armádu, co je úkolem vojáků, jak se chránit při chemickém poplachu, jak vypadá a funguje protiplynová maska, jak se ochránit před velkým mrazem, co je to teroristický útok a jak se v takové situaci zachovat.

Děti bojovaly a povzbuzovaly se ze všech sil. Po absolvování všech překážek se instruktoři krátce poradili a celá akce byla ukončena nástupem s vyhlášením výsledků. Na 3. místě se umístili naši nejmladší žáčci – prvňáčci, na 2. místě naši nejstarší – páťáci a 1. místo zápalem do hry a ohromným povzbuzováním vybojovali žáci 3. B. Gratulujeme.

Všem dětem i učitelům se akce moc líbila, počasí nám přálo, instruktoři byli prostě super. Doufejme, že se nám podaří tuto bezva akci zopakovat. Děkujeme ochotnému týmu z Příbora a jejich veliteli Radimu Korčákovi za to, že nám umožnili zažít bezva sportovní dopoledne.

Stanislava Bardoňová, ZŠ Koryčanské Paseky

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button