Blog

BLOG: Celostní muzikoterapie v Rožnově pod Radhoštěm

Celostní muzikoterapie je jednou z léčebných metod, kterou lze indikovat všem lidem bez rozdílu. Od nejmladších po nejstarší, od nemocných po „zdravé“. Pro každého je přínosem.

V Domově pro seniory Rožnov pod Radhoštěm provádím muzikoterapii tzv. receptivní formou, kdy lidé leží v bezpečné a pohodlné poloze (v příp. našich obyvatel v polohovacích křeslech). Já jim za určitých pravidel, kterými se metoda celostní muzikoterapie Lubomíra Holzera řídí, hraji naživo na hudební nástroje v přirozeném ladění a dodržuji další atributy, kterým jsem se naučila během tří let studia CM na FF UP v Olomouci. Léčivé vibrace (zvuk je vibrace) proudí k recipientům v místnosti a působí na tyto bytosti ve všech jejich složkách, tedy jak na fyzické tělo (pozitivní ovlivnění fyziologických funkcí, ale i pohybového aparátu v podobě uvolnění svalového napětí, harmonizace buněk, snižování mozkových frekvencí atp.), psychiku jedince a mimosmyslové vnímání.

V rámci Evropského dne muzikoterapie, který připadá na 15. listopadu proběhne ve středu 14. listopadu v jídelně Domova muzikoterapeutická relaxace pro veřejnost – přijďte si ji vyzkoušet „na vlastní kůži“. Je nutno se hlásit na e-mailové adrese bartkovaj@sluzbyvsetin.cz, prostor je omezen. Stejně tak pokud Vás zajímá aktivní forma CM nebo cokoliv k tématu, neostýchejte se mne kontaktovat.

Bc. Jana Bártková, ergoterapeutka DS R.p.R.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button