Blog

BLOG: Den vody v ZŠ Koryčanské Paseky

V letošním školním roce jsme se v naší škole rozhodli připomenout si Den vody exkurzí na přehradu Karolinka, která dodává pitnou vodu také do Rožnova pod Radhoštěm. Protože koncem března počasí exkurzím do přírody nepřálo, rozhodli jsme se nechat tuto akci na pondělí 7. května. V tento den bylo počasí nádherné, jako stvořené pro pohyb v přírodě.

V 8 hodin ráno jsme vyjeli třemi autobusy k přehradě do Karolinky. Vystoupili jsme přímo u hráze, kde nás už očekával pan hrázný. Stručně nám přiblížil historii budování přehrady, použité materiály pro stavbu hráze, účel, k jakému přehrada slouží, do jakých obcí dodává pitnou vodu. Pan hrázný také odpověděl na zvídavé dotazy dětí a dospělých.

Poté nás už čekala vycházka krásnou krajinou v okolí přehrady. Kousek za hrází v místě s pěknou vyhlídkou na hráz jsme si udělali svačinovou pauzu. Pak se děti rozdělily do předem určených smíšených skupin a dostaly nějaký čas na vypracování pracovního listu s tématikou vody a přehrady. Po vypracování jsme se vydali na cestu, která obchází celou přehradu. Na konci nás čekaly autobusy a my jsme se spokojení, unavení a hladoví vraceli k obědu ve škole.

Děkujeme panu Burdíkové z Povodí Moravy za umožnění této exkurze, panu hráznému za výklad a pánům řidičům za bezpečný odvoz a ochotu.

Stanislava Bardoňová, učitelka ZŠ Koryčanské Paseky

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button