Blog

BLOG: Den Země v Duhové školce Na Zahradách

Den Země jsme letos oslavili netradičně, jen s předškoláky. Věnovali jsme se celý týden společnému tématu „Naše Země kulatá“. Seznámili jsme se se Zemí jako součástí Sluneční soustavy, její důležitostí, nepostradatelností pro život a podporovali jsme zájem dětí o životní prostředí.
Děti se zapojovaly do různých aktivit jak uvnitř, tak i na školní zahradě, kde prokázaly úžasnou spolupráci. Děti skládaly sluneční soustavu z pet vršků a různých stavebnic. Nechyběla taky pohádka o  Slunci a planetkách, o Budce a zvířátkách, která třídila odpad. Společně jsme si zatancovali, naučili se nové písničky a básničky.
Nakonec si děti namalovaly svou zeměkouli, pevninu dotvořily namačkaným papírem. Zeměkoulemi jsme si společně vyzdobili šatnu. Na zahradě děti zasadily jahody, kanadské borůvky, které zalily, a už se těší na jejich úrodu.
Odměnou dětem bylo ozdobení plotu květinami, motýlky, beruškami a sluníčkem, které se na děti usmívá hned při vstupu do mateřské školy. Těšíme se už na příští rok, až to oslavíme se všemi dětmi.

Alexandra Vašutová

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button