Blog

BLOG: Děti z kynologické kroužku zavítaly na veterinární kliniku

Letos je při Středisku volného času Rožnov pod Radhoštěm poprvé otevřen kynologický kroužek. V druhé polovině února se jeho členové vypravily na veterinární kliniku Lískovka ve Frýdku-Místkum, aby se seznámili s prací veterináře. Člen kroužku Vojtěch Bargel popisuje ve svém článku průběh návštěvy.

Když jsme přijeli do Frýdku-Místku na kliniku, přivítala nás milá paní doktorka Jana Kouřilová. Začali jsme hádankou, kolik váží obrovská kočka, a dalšími otázkami ze světa zvířat. Poté nám paní doktorka ukázala zvířecí nemocnici, kde jsme viděli zvířecí pacienty, které se s něčím léči nebo mají po operaci.

Následovala ukázka rentgenových snímků různých zvířat, to nebylo zas tak zábavné, ale velmi poučné. Například jsem se dozvěděl něco nového o své želvě. Po prohlídce rentgenových snímků jsme šli do ordinace, kde zrovna vyšetřovali nemocné štěně. Dostali jsme úkol – měli jsme hádat, co je to za plemeno a jak je staré. Štěně bylo plemeno Akita-Inu, to je velmi neobvyklé plemeno.

Najednou zde neplánovaně přišel pán s šesti štěňaty kříženců německého ovčáka na očkování, paní doktorka nám ukázala, co se u štěňat vyšetřuje. Společně jsme zkontrolovali zuby, zatáhnutou dutinu na hlavičce, paní veterinářka se podívala štěňátku na oči a zkontrolovala, zda nemá kýlu. Také nám povídala o tom, proti čemu štěně očkujeme.

Po malé svačině jsme šli do místnosti, kde se psi koupali, sušili a stříhali. Za ní byla rehabilitační místnost, kde měli běžecký pás pod vodou. Voda byla důležitá, aby psům odlehčovala chůzi.

Paní doktorka nám tajně ukázala i místo, kam se personál chodí odreagovat. Byla to místnost s boxovacím pytlem. Nakonec jsme šli do operačního sálu pro zvířata, kde jsme viděli spoustu chirurgických nástrojů a taky inkubátor pro štěňata.

Po dvou hodinách jsme se s paní doktorkou rozloučili a na památku jsme dostali dárkové tašky s překvapením nejen pro zvířátka. Moc děkujeme paní doktorce a celému týmu veterinární kliniky Lískovka za přátelský a otevřený přístup. Rádi přijedeme zase.

Vojtěch Bargel, 11 let

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button