Blog

BLOG: Hejtman Holiš brečel jako Babiš

Sledoval jsem dnešní televizní přenos ustanovující schůze po komunálních volbách v Rožnově pod Radhoštěm.
Jako pravicový a demokraticky smýšlející volič jsem byl rád, že se shodla na programových bodech v povolebních vyjednáváních trojkoalice, a to Nezávislí Rožnováci, společně s demokratickými stranami KDU-ČSL a ODS na společné spolupráci pro nadcházející volební období.

To, co předváděl po celou dobu jednání a diskuze hejtman Holiš, bylo z jeho strany ubohé, a hodně podobné tomu, co předvádí na veřejnosti a v parlamentu jeho vůdce, usvědčený spolupracovník StB, bývalý komunista a trestně stíhaný dotační podvodník Babiš.

Celkově byla Holišova argumentace dosti trapná, jízlivá a chvílemi mířil na nejnižší pudy ambicí, když navrhnul na starostu pana Grosse, a to jen proto, aby se zákeřně snažil rozhodit memorandum – dohodu nově vzniknuvší trojkoalice.

Taktizování a nátlak, aby bylo hlasování o starostovi tajné, se shodovalo s ubohostí Holišova politického repertoáru, který získal zřejmě v tak zvané vyšší politice.

Jen díky Babišově sektě, řečené hnutí, se pan Holiš dostal do politického dění, nejdříve jako starosta, pak jako hejtman. Bez zloděje a podvodníka Babiše by se nikdy nevyšplhal tam, kde se nyní nachází, doufejme, že jen dočasně.

Naštěstí fundované odpovědi a argumentace pana Kučery, pana Kokinopuluse, pánů Drápaly a Drápala, pana Jelínka, pana Němečka a paní Blinkové, byly dostatečné pro to, aby Holišovy pokusy o rozhození smluvené dohody byly marné.

Je až s podivem, jak populista jako je Babiš, dokáže své soukmenovce motivovat a ovlivňovat k tak bezcharakternímu jednání, jaké projevil bývalý starosta.

Konečně budeme mít v Rožnově po osmi letech „vládnutí“ bez uskupení hnutí ANO.
Dej nám božství štěstí.

Pavel Vrábel
V Rožnově pod Radhoštěm, dne 19.10.2022

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button