Blog

BLOG: Koho budu volit v komunálních volbách

Nevím, zatím ne. Ale už s jistotou vím, koho volit v Rožnově nebudu. Předně jsou to soudruzi z KSČ(M), kteří mně z neznámého důvodu vůbec nekandidují. Je to hodně pozitivní zpráva pro časy budoucí. Že by už konečně odešli do smutných a ošklivých dějin naší českomoravské kotliny? Snad ano.
Nebudu také volit sociální demokraty a lidovce, kteří nezvedli ruku při hlasování pro vyvěšení tibetské vlajky na radnici. Tibet je jediná země, která veškeré své nadání, intelekt a potenciál věnovala zkoumání vnitřního světa, lidského nitra, a kterou hrubě a krutě zastavila čínská komunistická invaze. Dosud nikdo nevěnoval tak koncentrované úsilí průzkumu lidské existence. Byl to krásný experiment…
Také nebudu určitě volit politické uskupení Nezávislí a Soukromníci. Jejich plytké populistické heslo „Zrušíme poplatky za odpady!“ je vskutku originální a motivační. V době, kdy naši planetu Zemi zaplavujeme všude přítomným odpadem, na pevnině i v oceánech, si budeme lebedit, že za to nemusíme platit, my ne.
Nebudu také volit SPD-Okamurův byznysplán. Přívržence prospěchářského člověka, který vytuneloval nebo spíše odfinancoval či vytěžil předchozí stranu Úsvit. O Okamurových ubohých xenofobních, rasistických i obecných názorech se nebudu zde rozepisovat.
A na závěr jsem si nechal tzv. Hnutí ANO (Babišúv Agrofert). Nemohu dát hlas současnému starostovi, který je přisluhovačem oligarchy. Babiš – prominentní normalizační kariérista, trestně stíhaný za dotační podvod, prokazatelný donašeč StB, prospěchář, který zneužívá dotace, očividně lže a využívá marketingovou a mediální manipulaci. Populistický vůdce-spasitel, s kolosálním střetem zájmů a nebývalou koncentrací moci. Babiš umně cílí na emoce a pudy davu. Nehledá silné individuality, skutečné osobnosti, vystačí si loajálními a oddanými vykonavateli své vůle. Ti, kdo pomáhají Babišovi vládnout, mrzačí duši českého národa.
Češi byli a jsou největšími nepřáteli Čechů. Kéž by v roce stého výročí republiky tuhle klatbu prolomili.

Pavel Vrábel
více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *