Blog

BLOG: Koncert pěveckého sboru Juventus pomohl dětem

Náš sbor Juventus v adventním čase již sedm krásných let přitahuje místo, Evangelický kostelík u rožnovského skanzenu, tak jedinečné nejen pro typickou architektonickou valašskou krásu. Zejména však pro nepopsatelnou intimní atmosféru v blízkém setkávání, dovolím si napsat, již známých přátel, posluchačů, rodičů a prarodičů, studentů současných i minulých, prostě příznivců nejen hudby, ale myslím si právě i toho pocitu uvolněného neformálního zážitku setkání. V lavicích totiž sedíte tak těsně, že skoro nemůžete dýchat, protože kostelík je malý, skromný, ale útulný. Za chvíli cítíte, že je to možná i zvláštním propojením díky stejné vlně, již sdílíte přítomností nejen vašeho spoluposluchače, který Vás strhne svým nejprve pobrukováním, pohupováním do rytmu, až po uchopení se za ruce a zpívání společně všech písní z repertoáru, které máte rádi, objevujíce v sobě hudební, rytmické a taneční nadání zároveň.

Když vám na závěr i lidé staršího věku říkají, což mi opravdu nedá citovat: „…nechala jsem se úplně zblbnout, já ve svém věku jsem nakonec zpívala nahlas, luskala do rytmu a v lavici jsme se pokoušeli tančit držíce se za ruce …,“ to už mi opravdu cukají koutky, nevím hned, jestli tou představou viděné situace nebo právě naplněným pocitem: krása, adventní mise je splněna!

Máme rádi tento vánoční koncert a těšíme se na něj celý rok, především pro jeho neuchopitelnou atmosféru, která se loni opravdu naplnila. Děkujeme za vaši přízeň, za vaše finanční dary pro podporu evangelického dětského centra a tábora, kterých se tak mohou zúčastnit i děti z rodin zdravotně a sociálně postižených (letos se vybrala maximální částka 8 777 Kč). Přejeme všem hodně zdraví, štěstí a božího požehnání do celého nového roku 2019

P.S.: A já moc děkuji všem, kdo se na organizaci a následně produkci podíleli – od zpěváků, sólistů, instrumentalistů, přes zvukaře, průvodkyni programem, až po technické zázemí a naprostou důvěru v navštívení krásného místa.

Kateřina Turzová

Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button