Blog

BLOG: Petice na podporu dostavby kulturního centra

Podporu dostavbě kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm můžete vyjádřit podpisem petice na webu: www.petice.com/dostavba_kc_roznov.

Klíčové sdělení petice: Kultura hraje klíčovou roli v podobě a významu města. Posiluje také společenské pouto, nabízí prostor pro setkávání a sdílení zájmů a pomáhá uchovat historii a identitu města. Výstavba tak významného kulturního objektu je také o odpovědnosti vedení města a zastupitelů za správu svěřených veřejných prostředků.

Vyzýváme vedení města, aby představilo veřejnosti konkrétní kroky, které povedou k vyřešení situace s již rozestavěnou stavbou kulturního centra. Vidíme přitom pouze dvě možnosti:

1) Buď nejpozději do konce února 2024 město předloží alternativní plán postupu se všemi dopady jak časovými, tak finančními, jakož i argumenty, že je takový plán realistický, a do konce března 2024 zorganizuje místní širokou a otevřenou oponenturu takového alternativního plánu.

2) Nebo město začne konstruktivně spolupracovat s Archteamem a zahájí neprodleně výběrové řízení na zhotovitele stavby s tím, že jedině toto ukáže, zda příp. zhotovitel by měl výhrady k dokumentaci, resp. zda by se zavázal ke zpracování tzv. dílenské dokumentace stavby, a tím potvrdil, že stavbu kulturního centra lze dokončit.

Apelujeme na radu města, zastupitele, ale také na členy výborů a komisí, aby společně přijali jednotný postup napříč politickým spektrem, a tak vyřešili patovou situaci, do které se dostala rozestavěná stavba kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm. Zároveň vyzýváme vedení města, aby o kulturním centru veřejnost informovalo vyváženě. K příspěvkům a reportážím na toto téma by měly být vždy zmíněny i názory opozičních politiků nebo odborné veřejnosti. Chápeme, že vedení má mocenské právo ovládat městské informační kanály, ale současné jednostranné ovlivňování názoru obyvatel odporuje demokratické diskuzi a objektivnímu informování veřejnosti.

Za organizátory setkání na podporu dostavby KC dne 8. 2. 2024 — Jan Měrka, Lenka Vičarová a Jiří Študent

************

Text k fotce: Na setkání na Masarykově náměstí 8. února 2024 zazněly hlasy odborníků – manažerů, stavařů i právníků. Setkání nastavilo zrcadlo současnému vedení města, které, podle názorů podporovatelů dostavby kulturního centra, trpí paralýzou z analýzy, a právě díky váhavému postoji a nerozhodnosti současné koalice je stavba od konce roku 2022 zastavena. Podle názorů odborníků je nyní nejlepším a nejekonomičtějším řešením dokončit již rozestavěnou stavbu podle vítězného návrhu architektonického studia Archteam, který vzešel z architektonické soutěže v roce 2017. Město by mělo najít společnou řeč s projektantem, zakomponovat v součinnosti s ním do projektové dokumentace případné úpravy a poté bez odkladu vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Výstavba Kulturního centra a předchozí rekonstrukce kina: https://www.tka.cz/kino/rekonstrukce-kina-panorama

Podporu dostavbě kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm můžete vyjádřit podpisem petice na adrese: https://www.petice.com/dostavba_kc_roznov

Ti, kteří nestihli osobně přijít na náměstí a problematika KC je zajímá, najdou odkaz na záznam ze dne 8. února 2024 ze Setkání občanů na podporu dostavby Kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm zde: https://iroznovsko.cz/video-setkani-obcanu-na-podporu-dostavby-kulturniho-centra-v-roznove-pod-radhostem/

více

Čtěte také

komentáře: 3

  1. Zjevný organizovaný zločin vládne Rožnovu. Po včerejším jednání zastupitelstva města (dne 18.3,2924), je zjevné, že když se starostovi Kučerovi a Lidovcům nepodařilo projekt RKS zadupat do země, hrát do vytracena, tak se dnes snaží jej „na sílu převzít“ – vytěsnit z něj stávající úspěšnou projekční kancelář, jeho tvůrce …..“ tak, aby jej zjevně, jako obvykle se svými kumpány, mohl sám tunelovat (což je ostatně dosavadní značka jeho politiky). Poslední zjevný tunel v jeho režii je v hodnotě 1.057.000,-Kč z městské kasy, za údajný „posudek“ již zpracované projektové dokumentace RKC (projektu, který v minulém roce jako jediný za ČR získal prestižní ocenění v mezinárodní architektonické soutěži). Zpracovatele toho posudku za milión (FAST VUT BRNO, který ani není na seznamu oficiálních oprávněných zpracovatelů takových posudků) vybral bez výběrového řízení, což je protizákonné. Zjevný organizovaný zločin vládne Rožnovu.

  2. Minulý týden jsem napsal ve věci kulturáku takový pěkný trefný blog, který jsem dal k opublikování tady na stránky Spektrum Rožnova. Redakce mně jej ale zablokovala, nezveřejnila, bez sdělení důvodů ….. (???). Z druhé ruky jsem se ale dozvěděl, že důvodem k tomu bylo, že jsem v blogu vyjmenoval příslušné dotčené a odpovědné osoby, která jsou spojené se smutnou skutečností, že Rožnováci k dnešku přišli o 60 miliónů z městské kasy a kde nic, tu nic za to.
    Lidé z radnice se už dlouho bojí svých lidí ve městě, zdrcující pravdy dopadající na jejich hlavy. No a redakce Spektra musí své chlebodárce poslouchat a krýt. Smutné to časy.

  3. Pokud budou na radnici Lidovci a starosta, jako jejich maňásek, vděčný jim za to, že je starostou, tak v Rožnově se žádný kulturák stavět nebude (ostatně někteří Lidovci vám to mezi čtyřma očima řeknou napřímo). Dnes je na konto Kulturáku utraceno cca 60 miliónů z městské kasy. Co dnes Rožnováci za těch 60 miliónů mají, kromě zbouraného kina, přeoraného velkého pozemku a betonových zákopů? Těch utracených 60 miliónů patřilo Rožnovu, Rožnovákům. Takže Rožnováci, když kulturák dnes nemáte, a ani jen tak mít nebudete, tak volejte, požadujte a domáhejte se, ať dostanete svých 60. miliónů nazpátek (jsou to potenciální stovky metrů nových chodníků, parkoviště, opravené cesty, mateřské školky, zeleň, ….. ). Ty peníze se jen tak samy neztratily. O nich rozhodli příslušní odpovědní lidé na radnici. A ti jsou i dnes jednoznačně známí. A konec konců, je u nich kde brát. Proto těch 60 miliónů mohou klidně zamáznout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button