Blog

BLOG: Rožnováci bodovali na jedenácté Parkinsoniádě

V září se konala 11. Parkinsoniáda, kterou uspořádali slovenští přátelé v Liptovském Mikuláši v rekreačním areálu Tatralandia. Zúčastnili se parkinsonici ze Slovenska, České republiky, Polska a Rakouska. Již tradičně se soutěžilo ve stolním tenisu, petanque, bowlingu, kopu do brány, hodu na koš a šipkách. V mezinárodní konkurenci se dokázali prosadit také reprezentanti rožnovského klubu společnosti Parkinson – Help. Získali dvě medaile. Zásluhou Jaromíra Mičkala to bylo stříbro v šipkách a zlato přidal Pavel Bučka v petangu. Ostatní sice na medailové pozice nedosáhli, ale to nic nemění na skutečnosti, že vítězi se stali všichni, kteří se aktivně zúčastnili. Ukázali tak sobě i jiným, že i přes nesnáze spojené s nemocí, dokáží dosáhnout překvapivých výsledků a že jedinou cestou, jak k nemoci přistupovat, je nevzdávat se. Zvláštního uznání se dostalo také nejstarší účastnici Parkinsoniády Elišce Holé, člence našeho klubu, které věk (letos oslavila 91 let) vůbec nebrání pustit se vždy s úsměvem do sportovního zápolení. Účastníci slavnostního závěrečného večera jí vzdali hold potleskem ve stoje.

Děkujeme organizátorům 11. Parkinsoniády, kteří odvedli nesmírný kus práce při přípravě i v průběhu této náročné akce a umožnili nám prožít tři nezapomenutelné dny v prostředí nádherného Liptova. Dali nám také příležitost setkat se se starými přáteli a navázat přátelství nová.

Velmi oceňujeme podporu města Rožnov, které poskytlo finanční příspěvek na cestovné a  propagační dárky pro organizátory Parkinsoniády v Liptovském Mikuláši a děkujeme za ni.

Účastnice 11. Parkinsoniády Zuzana Štěrbová

Za Klub Parkinson Rožnov Vladimíra Svobodová

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button