Blog

BLOG: Zubřanka Jana Šišková je ve finále České Miss

Rodačka ze Zubří Jana Šišková je jednou z deseti dívek, které se v sobotu 2. června utkají o titul v soutěži krásy – Česká Miss 2018. Po dlouhé době má Valašsko reprezentantku nejen v celonárodním finále, ale především šanci získat zastoupení ve světových soutěžích Miss Universe nebo Miss Earth.

Jana vyrostla jako každé sídlištní dítě z malé obce, i když hodně času trávila u babičky na nedaleké zahradě nebo s rodiči sportováním a výlety. Do 3. třídy se věnovala sportovní gymnastice, ale pak ji oslovilo kouzlo biatlonu a přestoupila na sportovní školu v Rožnově. Biatlon a závodění byli její náplní téměř až do ukončení střední hotelové školy. A právě na přelomu dospělosti se nechala přemluvit a kamarádi ji přihlásili do soutěže Maturantka roku 2014, kterou vyhrála. Po roce studia na vysoké škole přišla životní nabídka, která se neodmítá. Agentura ji nabídla letenku do Bangkoku, kde Jana poprvé okusila profesionální modeling. Po několika měsících se vrátila zpět a od té doby nebylo o nabídky focení nouze. Střídavě tak dva roky žila v zahraničí a České republice, vyzkoušela si práci na zajímavých projektech a fotila či natáčela pro prestižní značky.

Janička však zjistila, že všude dobře ale doma nejlépe. Profesionální modeling je náročná práce plná cestování a lepší pro ni bylo najít si stálou práci, začít žít trochu normálně. Letos začala pracovat pro českou módní značku a dnes žije v Olomouci, nicméně na rodné Valašsko se ráda vrací. Když se ji zeptáte, jaký je její životní vzor, tak vám prozradí že jsou to tři nejsilnější ženy, které zná – její babička, maminka a starší sestra.

Pokud je vám Jana sympatická, můžete ji podpořit v online hlasování na www.ceskamiss.cz nebo fandit při přímém přenosu slavnostního Galavečera. Hlasy z online hlasování se započítávají do celkového pořadí a mohou Janě pomoci k titulu České Miss a účasti na mezinárodní soutěži.

Jiří Baroš, Foto: archiv Jany Šiškové

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button