sport

Bravo! Zubří doma sestřelilo Karvinou

Házenkáři HC Robe Zubří ve víkendovém 4. kole extraligy na domácí půdě před zaplněnou halou porazili odvěkého rivala Karvinou o tři branky. Vítězstvím nad úřadujícím vicemistrem se Zubřané posunuli na čtvrté místo tabulky nejvyšší soutěže.

Extraliga házené

4. kolo

HC Robe Zubří – HCB Karviná 24:21 (11:11)

V zuberské Robe aréně se před bezmála tisícovkou fanoušků v rámci 4. kola extraligy utkaly kluby, které se pár let zpátky bily o prvenství v české extralize a vybojovaly spoustu památných play off bitev. Zápas měl všechny příznaky vypjatého derby dvou odvěkých rivalů. Byla vidět agresivní obrana na obou stranách, fanoušci obou táborů tahali oba týmy dopředu a ve výborné házenkářské atmosféře byl k vidění vyrovnaný boj až do posledních minut. Po vyrovnaném poločase se ani jeden z týmů nedostal do výraznějšího vedení. Klíčové bylo až odskočení Zubří ze stavu 19:19 na 22:19 zhruba deset minut před koncem. Oporou domácích byl gólman Šimon Mizera, který pak v dramatickém finiši dovedl svůj tým k velmi cennému vítězství. „Za stavu 19:19 jsme chtěli sáhnout k výměně gólmanů, ale Šimon předvedl tři zákroky,“ vyzdvihl přínos mladého gólmana trenér Zubří Dušan Poloz, jehož kromě výhry nad silným protivníkem a jedním z favoritů na titul, potěšila také jedna fair play událost v zápase. „Chtěl bych vyzdvihnout velké gesto velkého hráče Karviné Michala Brůny, který přiznal, že dvouminutový trest pro Zubří není regulérní,“ ocenil Poloz zkušeného borce Karviné.

Nejlepší střelci utkání: Řezníček 6, Šustáček 5, Hlinka 4 – Monczka 8/1, Brůna 5, Solák 3/1, Nedoma 3.

Pořadí extraligy po 4. kole: 1. Plzeň 10 bodů, 2. Dukla Praha 6, 3. Nové Veselí 4, 4. Zubří 6. (mha)