společnost

Cena stočného se zvyšuje

Dva roky cen a stočného stagnovala. Nyní se částka za kubík zvedne. A to jak pro domácnosti, tak pro podnikatele. Společnost Vodovody a kanalizace Vsetín (VaK Vsetín) oznámila zvýšení o 1,26 korun. Vodné se nemění. Zůstává na 45,66 korunách za kubík. Celkově tak odběratelé zaplatí za vodné i stočné 80,73 korun.

Zatímco v letech 2016 a 2017 činila suma vodného i stočného za tisíc litrů vody 79,47 korun včetně daně, od 1. ledna 2018 to bude 80,73 korun. „Cena stočného se zvedá pouze z důvodu vázanosti na realizované dotační projekty v rámci akce Čistá řeka Bečva II. a cena vodného se nemění. Udržení této ceny si můžeme dovolit i díky tomu, že aktuální hospodaření společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín je velmi dobré,“ vysvětlil starosta Radim Holiš.

Celkovou cenu vodného ovlivňuje skutečnost, že je voda brána ze sedmdesáti procent z povrchových zdrojů, které jsou už na vstupu do výpočtu ceny zatíženy státem poplatkem sedmi korun za kubík. „Pro srovnání podzemní vody mají přitom poplatek jen zhruba dvě koruny za kubík,“ doplnil mluvčí města Tomáš Gross s tím, že v celorepublikovém srovnání se cena vodného a stočného u nás pohybuje uprostřed cenové mapy. Vodné a stočné u nejdražších společnosti se pohybuje kolem 98 korun za metr krychlový. Republikový průměr je 80,6 korun.

více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button