sport

Cyklostezka Bečva zahajuje sezonu v sobotu

Cyklisté a sportovci z Rožnova pod Radhoštěm a okolí se letos opět mohou přidat k tradiční akci, která oficiálně zahajuje novou sezonu na kole. O posledním dubnovém víkendu, v sobotu 27. dubna, se i s rožnovskou účastí uskuteční tradiční Zahájení sezony na Cyklostezce Bečva. Srdečně zváni jsou nejen cyklisté, ale také in-line bruslaři či koloběžkáři. K jízdě se připojí také účastníci projektu Do práce na kole, pro které to zároveň bude první společná cyklojízda. Z Rožnova se vyjíždí v 8.30 hodin.

Z Rožnova se pojede po královně cyklostezek – Cyklostezce Bečva, do Valašského Meziříčí a dál do Hustopečí nad Bečvou. „Sem dojedeme zhruba kolem 10. hodiny a právě v tento čas začíná v tamním zámku zajímavá akce Zahájení zámecké sezony,“ uvedl destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

K rožnovské jízdě se letos poprvé přidají také účastníci projektu Do práce na kole (DPNK), který radnice loni premiérově rozjela i v našem městě a setkal se s velkým úspěchem. Rožnov byl jedním z nejlepších nováčků. „Již jsme v rámci projektu DPNK měli několik akcí včetně večírku, ale společnou jízdu teď budeme mít poprvé. Rádi se k otvíračce nové sezony přidáme a doufám, že nás bude co nejvíce,“ uvedla Hana Ondruchová, koordinátorka projektu Do práce na kole z odboru rozvoje radnice.

Každý sportovec, který se v sobotu 27. dubna přidá k jízdě z Rožnova do Hustopečí nad Bečvou, bude odměněn občerstvením v cíly a také drobným upomínkovým předmětem.

Více informací o Zahájení sezony na Cyklostezce Bečva najdete na webu www.visitroznov.cz, také na webu www.cyklostezkabecva.cz. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button