sport

Cyklostezka Bečva zahajuje sezonu v sobotu

Cyklisté a sportovci z Rožnova pod Radhoštěm a okolí se letos opět mohou přidat k tradiční akci, která oficiálně zahajuje novou sezonu na kole. O posledním dubnovém víkendu, v sobotu 27. dubna, se i s rožnovskou účastí uskuteční tradiční Zahájení sezony na Cyklostezce Bečva. Srdečně zváni jsou nejen cyklisté, ale také in-line bruslaři či koloběžkáři. K jízdě se připojí také účastníci projektu Do práce na kole, pro které to zároveň bude první společná cyklojízda. Z Rožnova se vyjíždí v 8.30 hodin.

Z Rožnova se pojede po královně cyklostezek – Cyklostezce Bečva, do Valašského Meziříčí a dál do Hustopečí nad Bečvou. „Sem dojedeme zhruba kolem 10. hodiny a právě v tento čas začíná v tamním zámku zajímavá akce Zahájení zámecké sezony,“ uvedl destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

K rožnovské jízdě se letos poprvé přidají také účastníci projektu Do práce na kole (DPNK), který radnice loni premiérově rozjela i v našem městě a setkal se s velkým úspěchem. Rožnov byl jedním z nejlepších nováčků. „Již jsme v rámci projektu DPNK měli několik akcí včetně večírku, ale společnou jízdu teď budeme mít poprvé. Rádi se k otvíračce nové sezony přidáme a doufám, že nás bude co nejvíce,“ uvedla Hana Ondruchová, koordinátorka projektu Do práce na kole z odboru rozvoje radnice.

Každý sportovec, který se v sobotu 27. dubna přidá k jízdě z Rožnova do Hustopečí nad Bečvou, bude odměněn občerstvením v cíly a také drobným upomínkovým předmětem.

Více informací o Zahájení sezony na Cyklostezce Bečva najdete na webu www.visitroznov.cz, také na webu www.cyklostezkabecva.cz. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button