Spektrum Rožnovska

Den plný her přilákal do knihovny v Zubří malé čtenáře

Pro čtenáře do patnácti let tady v březnu odstartují hru Lovci perel, která potrvá až do konce listopadu. Poslední březnový den bude patřit Noci s Andersenem

Den plný her připravili pro děti knihovníci v Zubří na středu 15. února. Nebyla to tak úplně neobvyklá akce, knihovna se po loňském přestěhování do nových prostor stala místem pro setkávání.

„Malí čtenáři si dnes přinesli deskové hry, které zde zatím nemáme, aby si je jejich kamarádi mohli vyzkoušet a v případě, že se jim zalíbí, si vyžádali, ať je zakoupíme pro vypůjčku,“ popsala knihovnice Veronika Janů.
Podle ní chodí do nové knihovny mnohem více dětí než do staré.

„Je to velká změna. Navíc se nezřídka stává, že malí čtenáři přivádějí své rodiče, kteří se u nás zaregistrují,“ vysvětlila Veronika Janů.

Z budovy klubu byla knihovna přestěhována loni v září. Nové prostory nabízí dětem i možnost k relaxaci.

Pro čtenáře do patnácti let tady v březnu odstartují hru Lovci perel.„Děti budou až do konce listopadu číst knížky označené perloodkou. Ke každé publikaci pak dostanou dotazník, a vždycky, když všechny otázky správně odpoví, získají perličku. Kdo jich obdrží nejvíce, bude vyhlášen nejlepším čtenářem a získá nějakou cenu,“ přiblížila Veronika Janů. .

Poslední březnový den bude v knihovně patřit Noci s Andersenem. Připraveny jsou hry a soutěže i připomínka slavného dánského spisovatele a pohádkáře. Pak budou mít malí čtenáři možnost v nové zuberské knihovně poprvé přenocovat .
Den plný her si děti užily.

„Hrajeme hru, která se jmenuje twister. Rozhodčí vytočí šipkou barvu, na kterou musíte dát chodidlo nebo dlaň. Cílem je udržet rovnováhu, kdo spadne, prohraje,“ popsala Michaela Dořičáková.

Emil Andrys si vybral dámu. „Přišel jsem, protože právě dámu jsem si chtěl s kamarády zahrát. Taky jsem se těšil, že si vypůjčím a přečtu si nějaké hezké knížky, například o sportovkyni Věře Čáslavské,“ řekl hoch.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button