sport

Do práce nejen na kole vyrazilo letos v Rožnově 213 sportovců

V rámci devátého ročníku výzvy Do práce na kole se v květnu vydalo do ulic Zdravého města Rožnov pod Radhoštěm 213 cyklistů, běžců a chodců. Nejen ti nejpilnější a nejvýkonnější se pak dočkali ocenění.

„Závěrečné setkání soutěžících se uskutečnilo poslední červnový týden na ranči Bučiska, kde proběhlo odměnění nejlepších účastníků. Všichni si pak společně poseděli u ohně a opekli špekáčky s domácím chlebem,” přiblížila Hana Ondruchová, která měla organizaci akce Do práce na kole v Rožnově na starosti. Mnozí účastníci závěrečného setkání si pak také odnesli zajímavé ceny, které pro ně organizátoři připravili.

Účastníci pomohli ochraně životního prostředí

„Cyklisté, chodci a běžci proměňují celkovou atmosféru města. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o co nejvyšší počet kilometrů. Pořadatel soutěže se s místním organizátorem snaží motivovat zaměstnance k tomu, aby se do provozu na kole vůbec vydali a u udržitelné dopravy posléze zůstali,” popsala smysl akce Ondruchová. Celkem 213 jezdců, běžců i chodců, kteří se letos v Rožnově do kampaně aktivně zapojilo, každý den poctivě zaznamenávalo své výsledky. „Podle vývoje počtu účastníků květnové výzvy je vidět, že zájem o udržitelnou dopravu roste (loni se do výzvy v Rožnově zapojilo 146 účastníků, pozn. red.). I přesto, že letošní květen byl celkem studený a propršený, podle oficiálních výsledků se rožnovským účastníkům podařilo najet a nachodit 36 607,7 kilometrů a tím teoreticky ušetřit 4,67 tuny škodlivého CO2 v ovzduší,” shrnula výsledek akce Hana Ondruchová.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button