sport

Do práce nejen na kole vyrazilo na 150 zaměstnanců

Zdravé město Rožnov pod Radhoštěm se letos připojilo ke kampani Do práce na kole, jejíž 8. ročník se uskutečnil v květnu. Akce si kladla za cíl motivovat co nejvíc lidí, aby se po městě pohybovali na kole či jinou bezmotorovou formou dopravy.

Rožnov patřil mezi 29 českých měst zapojených do kampaně. „Učinili jsme tak poprvé a aktivně se zapojili také zaměstnanci městského úřadu, což mě těší. Propagovat dopravu na kole, pěšky nebo třeba na bruslích se povedlo jak pro soutěživé lidi v týmech, tak pro vytrvalce, kteří šli třeba každý den pěšky. Děkuji účastníkům a doufám, že se zase potkáme v dalším ročníku,“ řekla místostarostka Kristýna Kosová, která se jako aktivní cyklistka do akce také zapojila.

O šest tun škodlivého CO2 méně

Tématem letošního ročníku přitom bylo Zachraň město, tedy upozornit na to, že víc cyklistů či chodců může ulevit ulicím od automobilové dopravy. Nejen cyklisté v Rožnově a okolí k tomu přitom mají skvělé podmínky především díky cyklostezce Bečva. „Do kampaně se ve městě aktivně zapojilo 146 jezdců, běžců i chodců. Podle oficiálních výsledků se jim podařilo najet a nachodit přes 44,6 tisíce kilometrů a tím ušetřit téměř šest tun škodlivého CO2 v ovzduší. Mnozí z účastníků si navíc odnesli i zajímavé ceny,“ doplnila Hana Ondruchová, která měla organizace akce v Rožnově na starosti.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button