sport

Závěr roku 2019 patřil v Rožnově dnes již tradičnímu turnaji házené mladších a starších žáků – Dobiáš cupu. Letos ve sportovní hale bývalé vakuovky 13 týmů (jak ml., tak i star. žáků), mezi nimiž nechyběly ani zástupci ze Slovenska. Každoročně se přitom rožnovský házenkářský oddíl snaží pomáhat dětem, které nejsou zcela zdrávy. Letos si vybrali Damiánka Fabiána ze Zubří.

Turnaj starších žáků

Jako první, a to od 29. 11. do 1. 12., si síly změřili házenkáři-starší žáci. Jejich výkony byly perfektní, a kdo se přišel podívat a fandit, nelitoval. Medailová utkání byla tentokrát česko-slovenská. O bronz hráli SKP Frýdek-Místek proti HC Tatran Stupava 22:12. Finále pak HK FC Město Lovosice – HK Kúpele Bojnice 22:11. Domácí se umístili na 5. místě, když porazil TJ Sokol Újezd u Brna 14:13. K nejlepšímu výsledku domácích od roku 2012 (taktéž 5. místo) přispěl zákroky v bráně i Stanislav Kretek, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Jedná se přitom již o jeho 2. trumf, neboť loni získal titul nejlepší brankář turnaje v kategorii mladších žáků.

Turnaj mladších žáků

Uskutečnil se od 6. do 8. prosince. Ve finále se střetly SK Žeravice a Tatran Litovel, který zvítězil. V utkání o 3. místo bojovaly HC Zubří – SKP Frýdek-Místek, jenž vyhrál. Házenkáři Rožnova se umístili, stejně jako jejich starší kamarádi na 5. místě, když v boji o umístění porazili MŠK Povážskou Bystrici 13:6.

A jak dopadla finanční pomoc pro Damiánka? „Za oba víkendy padlo celkem 2 155 branek, což přineslo na pomoc Damiánkovi 4 310 korun. Do pokladničky přispěli  účastníci turnajů dalších 3 690 korun a předáno bude rovných 8 000 korun! Tuto akci jsme letos propojili s házenkáři Zubří a Plzně a současně stejná akce probíhala i při extraligovém utkáním HC Robe Zubří – Talent Plzeň (zde se podařilo vybrat 20 500 Kč-pozn. red.),“ prozradila Dita Dvořáková z rožnovské házené. (r), fota Házená Rožnov