Spektrum Rožnovska

Dopravní hřiště Rožnovu chybí, zatím si půjčí mobilní

Mladí lidé jsou dopravně nevzdělaní. Podle strážníků je to vidět každý den v ulicích. Správné návyky by pomohla dětem vštípit výuka na dopravním hřišti. Město jej plánuje postavit, to ale nějakou dobu potrvá.

„To, že Rožnov nemá dopravní hřiště, nás dlouhodobě trápí. Jeho stavbu jsme proto zařadili ke strategickým plánům města. V současné době hledáme vhodnou lokalitu, uvažujeme například o ploše u zimního stadionu. O stavbě ale rozhodne až vhodná dotační výzva,“ řekl starosta Radim Holiš.

Podle něj je důležité, aby město dopravní výchovu podpořilo. Nehodovosti a dopravním přestupkům se musí předcházet od dětství.

„Je třeba se školáky pracovat. Proto jsme se zatím alespoň dohodli se Zlínským krajem na zapůjčení mobilního hřiště, které plánujeme po ukončení bruslařské sezony umístit na zimním stadionu,“ prozradil Radim Holiš.

Hřiště je zcela kompletní, kromě semaforů a značek jsou jeho součástí cesty a chodníky, které se dají libovolně poskládat.

„Jeho výhodou je to, že nebudeme limitováni počasím,“ poukázal ředitel městské policie Aleš Pilař.

Dopravní výchova je od září 2013 povinnou součástí vzdělávacích programů základních škol.

Donedávna využívali rožnovští žáci mobilní hřiště u Základní školy Pod Skalkou. Jeho provoz byl ukončen kvůli rekonstrukci sportoviště, vybavení skončilo v depozitu města.

„Co se týká dopravních nehod, není situace na Rožnovsku růžová. Proto chceme pracovat na větší prevenci, “ upozornil Aleš Pilař.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button