kulturaSpektrum Rožnovska

Folkrockování láká na 4 TET i Szidi Tobias

Valašské folkrockování, multižánrový festival pro celou rodinu, pomalu otevírá brány už osmadvacátému ročníku. Ten se uskuteční v sobotu 12. srpna a organizátoři věří, že potěší příznivce všech věkových skupin i různých hudebních žánrů.

„Podařilo se nám zajistit velké hvězdy, a proto se domnívám, že si diváci jako pověstné bonbonky na letošním festivalu vychutnají všechny kapely, které přislíbily účast. Chtěla bych upozornit, že začínáme v amfiteátru Na Stráni o hodinu dříve, tedy v pět odpoledne,“ řekla ředitelka pořádajícího T klubu – kulturní agentury.

Při sestavování programu dramaturgové tradičně myslí na to, že připravují festival pro celou rodinu i milovníky různých hudebních stylů. Nabízí však muzikanty nejen komerčně úspěšné, ale také ty neznámé, kteří ale mají potenciál a dělají kvalitní hudbu.

„Ráda bych v této souvislosti vyzdvihla Szidi Tobias, slovenskou herečku a zpěvačku, která je kritiky označována za jeden z nejvýraznějších hlasů na federální scéně. Myslím si, že diváky nadchne,“ vylíčila Lenka Vičarová.

Festival zahájí brněnská skupina Folk Team, organizátoři byli nuceni improvizovat poté, co Javory beat zrušili vystoupení kvůli nemoci.

Poprvé v Rožnově vystoupí vokální 4 TET s Jiřím Kornem, jenž nabídne brilantně aranžované známé melodie ve 4TETovském kabátu i skvělou podívanou.

„A festival zakončí energická formace Top Dream Company, která hraje funk, soul, disco & groove, ale také latinskoamerickou hudbu či reggae,“ doplnila dramaturgyně festivalu Daniela Cibulcová.

Festival se koná za každého počasí. Pro případ, že by pršelo, organizátoři prosí, aby diváci z důvodu ohleduplnosti k ostatním divákům používali místo deštníků pláštěnky.

Vstupné v předprodeji stojí 340 korun, na místě lidé zaplatí 400 korun. Lidé s průkazem ZTP za lístky vydají 170 korun.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button