kultura

FOTO: Milan a Vladimír Hambálkovi pověsili loutky na hřebík

Před koncem uplynulého roku se posledním představením rozloučili s malými, ale také většími diváky legendy rožnovské loutkoherecké scény. Bratry Vladimíra a Milana Hambálkovi ani jejich kolegy Annu Trčkovou a Štěpána Vlčka, již za oponou divadélka ROLO (Rožnovští Loutkaři) neuvidíme. Jejich štafetu převzali manželé Winklerovi, s nimiž dosud tvořili divadelní tandem.

Bratři Hambálkovi a jejich loutky k Rožnovu patří už desítky let. „Jako mladí jsme v 50. letech hráli pro ulici Sokolskou a tamní děti. Před pěti lety jsme pak znovu začali hrát s loutkami, z nichž některé jsou staré téměř 70 let, neboť je pro nás vyrobil tatínek. Poté, co jsem je zrekonstruoval, jsem odehráli pět sezon a téměř 100 představení,” svěřil se principál divadla Vladimír Hambálek a dodal: „Zdraví nám už nedovolí pokračovat a proto byla Rusalka naším posledním představením. Musím, ale poděkovat všem, kteří se mnou spolupracovali od Aničky Trčkové, přes Štěpána Vlčka až po mého bratra Milana, který byl dramaturgem a vybíral hry. Zapomenout nesmím ani na Jirku Mlnaříka z Gymnázia Rožnov, jenž pro nás chystal nahrávky a další herce, zejména Jirku Zubka.”

Divadélko ROLO nekončí a láká na novinky

Pomyslnou divadelní štafetu tak nyní zcela převzali manželé Jarmila a Alexander Winklerovi. „Pokračujeme dle programu, který jsme už načrtli až do června. Těší nás, že děláme něco pro děti a rádi mezi sebe přijmeme další zájemce o loutkoherectví,” uvedla Jarmila Winklerová. V lednu tak spolu s manželem odehráli premiérové představení také v novém, větším divadle. „Dětem přináší větší komfort i zážitek a navíc pokrývá i dosud mrtvé boční úhly. Chceme, aby divadélko žilo a děti tak budou nově moci před forbínkou interagovat s většími loutkami,” láká na novinky Alexander Winkler.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button