sport

FOTO: Školáci závodili ve šplhu o tyči

Tradičně velmi oblíbený závod ve šplhu o tyči pro žáky základních škol mikroregionu Rožnovsko si na konci února nenechalo ujít 120 sportovců a sportovkyň.

Úspěšnou akci opět uspořádalo Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci se ZŠ 5. května. Vedle „domácí” školy a pořádajícího SVČ si klání nenechali ujít ani závodníci ze ZŠ Videčská, ZŠ Koryčanské Paseky, ZŠ Pod Skalkou, ZŠ Zubří, ZŠ Vigantice či ZŠ Hutisko-Solanec. „Závodilo se v 18 kategoriích vypsaných pro první až devátou třídu vždy zvlášť chlapci a děvčata. Děti měly dva pokusy, z nichž se do konečného hodnocení počítal ten lepší. Nejúspěšnější závodníci v každé kategorii si pak odnesli diplom a medaili,” přiblížil průběh tradičního klání Pavel Navařík ze SVČ Rožnov.

Výsledky závodu:

Poř. Jméno                     škola                        horší čas      lepší čas

První třída – chlapci

  1. Filip Rotter                   Pod Skalkou          9,50           8,86
  2. Tomáš Sedlář              5.květen                 9,88           9,06
  3. Šimon Liška                5.květen               10,08            9,84
  4. Michal Bílek                 Zubří                    10,81          10,50
  5. Jonáš Šťastný             Vigantice              11,57          11,34
  6. Alexandr Babiš            Vigantice                  –             17,83

První třída – dívky

  1. Adéla Fabiánová          Vigantice                7,37            7,35
  2. Julie Macíčková            5.května               13,34          10,32
  3. Daniela Kabeláčová     Videčská              10,94          10,64
  4. Natálie Knapková         Videčská              10,94          10,93
  5. Zuzana Stillerová          5.květen              12,46          11,76
  6. Linda Juříčková            5.květen               12,18          12,14

Druhá třída – chlapci

  1. Šimon Imrich                  5.květen                 6,70            6,10
  2. Václav Bargel                 5.květen                 7,33            7,09
  3. Nguyen Tien Duc           Videčská                 7,92            7,40
  4. Jiří Zbranek                    Zubří                     13,42            7,76
  5. Branko Dravecký           Videčská                 9,40             9,15
  6. Martin Děcký                 Vigantice                10,25          10,07
  7. Dominik Majer               Videčská                12,28          10,69

Druhá třída – dívky

  1. Sofie Židková                Vigantice                9,32             8,52
  2. Julie Židková                 Vigantice                9,65             8,92
  3. Vanesa Jančová            Videčská                9,77             9,24
  4. Natálie Drábková           Videčská              12,62            9,26
  5. Vendula Valová              Vigantice              11,84          10,17
  6. Jitka Tomanová              5.květen               12,51          11,63
  7. Karolína Frýdlová           Zubří                    17,44          12,68

Třetí třída – chlapci

  1. Jiří Kjeronský               Hutisko-Sol.             6,54            5,90
  2. Adam Střelecký            5.květen                  6,54            6,37 *
  3. Matouš Liška                5.květen                  7,27            6,54 *
  4. David Procinger           5.květen                   6,63           6,58
  5. Matyáš Daniel              Kor. Paseky            11,98            8,32
  6. Miroslav Vilim               5.květen                  9,53            8,82
  7. Sebastián Chalupa       Videčská                 9,29            8,95
  8. Daniel Macíček             5.květen                11,49          10,91
  9. Michal Vičan                 Vigantice              13,52          11,98

*na základě dodatečného posouzení a protestu obou závodníků a doprovodu došlo k výměně pořadí na 2. a 3.místě oproti původnímu vyhlášení.

Třetí třída – dívky

  1. Veronika Stejskalová    Hutisko-Sol.            7,12             6,52
  2. Emílie Majerová            Videčská                 7,02             6,64
  3. Kristýna Krchová           Videčská                 8,15            6,98
  4. Eliška Mičolová             Videčská                 8,33             8,18
  5. Sofie Slováková                                                –             10,01
  6. Nikola Růčková             Vigantice               10,87           10,54
  7. Ella Mičolová                 5.květen                11,94            11,79

Čtvrtá třída – chlapci

  1. Tomáš Pšenica              Zubří                       6,15             5,79
  2. Jan Divína                     Hutisko-Sol.            6,79              6,10
  3. Dalibor Juříček               5.květen                  6,53             6,12**
  4. Lukáš Maléř                   Hutisko-Sol.            6,54              6,12**
  5. Vojtěch Bargel                5.květen                 7,08              6,60
  6. Daniel Rára                   Videčská                 7,07             6,62
  7. Vadym Reheyda            Videčská                 –                   6,91
  8. Petr Macura                   Vigantice                8,54              7,45
  9. Andrej Jochec                5.květen                 8,03              7,58
  10. Martin Kaňák                 Hutisko-Sol.            8,39              7,80
  11. Michal Randus               Zubří                       9,80              9,22
  12. Tomáš Třetina               Kor. Paseky           10,68             9,23
  13. Jiří Skalička                   Videčská               13,28            12,69
  14. Matouš Kozel                Kor. Paseky             –                 17,86

Čtvrtá třída – dívky

  1. Klára Děcká                   Vigantice                5,86              5,21
  2. Andrea Gajdušková       5.května                 5,45              5,23
  3. Viktorie Hrušková          Videčská                 6,53              5,29
  4. Laura Ziková                  5.květen                 6,23              6,18
  5. Aneta Křenková             5.květen                 8,01              7,26**
  6. Aneta Talpová                5.květen                 8,95              7,26**
  7. Anna Jurajdová              Kor. Paseky           9,12              7,27
  8. Sára Holišová                 Zubří                      9,16              7,44
  9. Monika Garncarzová      Hutisko-Sol.           9,73              7,92
  10. Dominika Horňáková      Videčská                 –                   8,33

** v případě rovnosti lepších časů o pořadí rozhodl lepší z obou druhých časů

Pátá třída – chlapci

  1. Matyáš Matušík            Videčská                 4,59              4,35
  2. Alex Drábek                  Videčská                 5,62              4,79
  3. Oliver Václavík             Hutisko-Sol.             5,29              5,17
  4. Jan Liška                       5.květen                  5,54              5,20
  5. Jiří Šuba                        Zubří                       7,98              5,89
  6. Šimon Poláček              Zubří                       6,28              6,08
  7. Vojtěch Bašalík             Zubří                        –                   6,39
  8. Richard Marinič             5.květen                  8,54              7,76
  9. Tadeáš Petřek               Zubří                       9,08              8,15
  10. Matouš Černý                Zubří                     10,22              8,32

Pátá třída – dívky

  1. Kateřina Brodová           Videčská                 5,54              5,18
  2. Silva Václavíková           Hutisko-Sol.            6,32              5,52
  3. Bára Porubová               Zubří                       6,40              6,17
  4. Veronika Mikulenková    Zubří                       7,20              6,64
  5. Aneta Chýlková              5.května                  7,37              6,67
  6. Iva Divínová                   Zubří                       7,88              7,29
  7. Daniela Pisková             Kor. Paseky             –                   8,60

Šestá třída – chlapci

  1. Jakub Vala                     Hutisko-Sol.            4,60              4,37
  2. Jan Fišer                        Hutisko-Sol.            –                   5,14
  3. Bedřich Radil                 Videčská                 6,11              5,60
  4. Marek Moll                     Videčská                 6,59              6,11
  5. Tobiáš Vala                    Hutisko-Sol.            7,52              6,60
  6. Ondřej Němec               Videčská                 9,10              7,44
  7. Jan Kunčický                 Videčská                 8,70              8,56
  8. Mikuláš Špůrek              Videčská                 9,54              8,57

Šestá třída – dívky

  1. Tereza Sommerová      Videčská                 5,84              5,18

Sedmá třída – chlapci

  1. Filip Šulák                    Hutisko-Sol.            4,63              4,31
  2. Jan Kříž                       Videčská                 4,98              4,70
  3. Patrik Pham                 Videčská                 5,55              4,98

Sedmá třída – dívky

  1. Tereza Dratvová          Videčská                 3,70              3,58
  2. Gabriela Vardžáková   Hutisko-Sol.            4,75              4,40
  3. Jindřiška Mročková     Videčská                 7,09              5,22

Osmá třída – chlapci

  1. Aleš Kopecký               Videčská                 3,33              3,08
  2. Matěj Radil                   Videčská                 4,24              3,37
  3. Viktor Vardžák              Hutisko-Sol.            4,34              3,96
  4. Vojtěch Sekyra             Hutisko-Sol.            4,60              4,47

Osmá třída – dívky

  1. Aneta Hoffmanová       Videčská                 4,88              3,61
  2. Aneta Stanečková        Videčská                 3,96              3,92
  3. Natálie Maleňáková      5.květen                  8,15              6,38
  4. Tereza Vašutová           Hutisko-Sol.            7,98              6,76

Devátá třída – chlapci

  1. David Zeithamel           Videčská                 –                   8,29

Devátá třída – dívky

  1. Hana Kotulková            Hutisko-Sol.            4,65              4,25
  2. Štěpánka Bílková         5.květen                  5,05              4,97
  3. Eva Martinková            5.květen                  5,81              5,72
více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *