sport

Házenkáři remízovali v Kopřivnici a už jsou třetí

Byli velmi blízko výhry, ale také velmi blízko porážky. Nakonec házenkáři Zubří v 5. kole extraligy remízovali v Kopřivnici 25:25. V tabulce nejvyšší soutěže v zemi se tak opět o něco posunuli směrem nahoru, nyní již jsou za Plzní a Duklou Praha na třetím místě. V dalším pokračování extraligy jede Zubří v sobotu 12. října do Jičína, doma se představí v sobotu 19. října proti Brnu (18.00 hod.).

5. kolo

Kopřivnice – HC Robe Zubří 25:25 (13:15)

Před zcela zaplněnou kopřivnickou halu (900 diváků) se hrála vyrovnané utkání, ve které byli zpočátku mírně popředu Zubřané, potom zase ve druhé půli vedli domácí až o tři branky. V závěru mohli strhnout vítězství na svou stranu nejprve hosté a pak i domácí, nakonec se ale body v derby dvou nedalekých soupeřů dělily. Po utkání, ve kterém byli blízko výhry, ale i blízko porážky, měl hostující trenér Dušan Poloz smíšené pocity. „S bodem jsem spokojený, i když jsme měli v poslední minutě obrovskou šanci z křídla. Prokázalo se, že v Kopřivnici je velmi horká půda a málo týmů tady bude vyhrávat. Když to nakonec zvážím, tak bod je pro nás dobrý,” hodnotil zápas na svazovém webu Dušan Poloz.

Nejvíce branek: Donoso 7, Fulnek 6, Střelec 3, Hanus 3 – Šustáček 5, Řezníček 5, Hlinka 5.

Pořadí extraligy po 5. kole: 1. Plzeň 10 bodů, 2. Dukla Praha 8, 3. Zubří 7. (mha)