sport

Druhé vítězství v sezoně si v uplynulém kole krajské ligy moravského kraje přidali hokejisté Rožnova pod Radhoštěm. Ve 20. kole Rožnované doma překvapili a skolili třetí tým tabulky Karvinou, kterou porazili v prodloužení 5:4. V dalším domácím zápase Rožnov přivítá v sobotu 18. ledna od 17 hodin Horní Benešov.

Krajská liga mužů – 20. kolo

HC Rožnov – SK Karviná 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)

Rožnované prohrávali 0:1 a 1:2, pak vedli 3:2 a pro změnu prohrávali 3:4. Pak ovšem přišly velké střelecké chvíle Martina Kroupy, jenž nejprve dvě minuty před koncem srovnal na 4:4 a poslal tak zápas do prodloužení. V něm stejný hráč ve 4. minutě rozhodl o zisku dvou bodů pro Rožnov. „V prodloužení se projevila naše převaha z většiny zápasu, hrálo se hlavně v obranném pásmu Karviné a ve čtvrté minutě bylo dělovkou Kroupy do šibenice rozhodnuto. Dva body jsou pro nás samozřejmě výborné,“ uvedl prezident rožnovského klubu Marek Moll.

Branky a asistence Rožnova: 16. Jiří Švrček (Prycl), 26. Prycl (Lukáš), 31. Kuchařík (Kroupa), 58. Kroupa (Kuchařík, Skopal), 64. Kroupa.

Pořadí krajské ligy po 20. kole: 1 Studénka 48 bodů, 2. Ďáblové Nový Jičín B 41, 3. Býci Karviná 36, … 10. Rožnov p. R. 6. (mha)