společnost

Hřiště přijela otevřít společně s deseti olympioniky legendární Dana Zátopková

Sportovní areál v Letenské ulici slouží veřejnosti od 10. srpna. Slavnostní otevření se ale konalo až o měsíc později. V pátek 15. září se na něj sjelo deset olympioniků včetně bývalé oštěpařky Dany Zátopkové. Právě po ní dostalo hřiště jméno. „Já nejsem ješitná, je úplně jedno, jak se to které sportoviště jmenuje. Důležité je, zda je lidé rádi využívají. A musím říct, že tenhle areál je moc hezky udělaný a zasazený do pěkného prostředí. Vyloženě láká k tomu, aby si člověk zatrénoval,“ řekla manželka legendárního běžce Emila Zátopka.

Spokojenost neskrýval ani starosta Radim Holiš. „Pro každého zástupce města, který se rozhlédne a vidí, co se tady podařilo, musí být hrdý. Já jsem hrdý, a když na tomto hřišti s dětma trénuju, užívám si to. A to bych chtěl vzkázat všem. Přijďte se to tady užít,“ řekl.

Stavba víceúčelového městského sportoviště v Letenské ulici stála přes devatenáct a půl milionu korun. Dotace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pokryla šest milionů korun.

Hřiště nabízí atletický běžecký ovál, dráhu pro in-line bruslení, dvě hřiště pro malou kopanou, házenou, tenis a hřiště pro basketbal a volejbal.

Rezervační systém: http://sportoviste.roznov.cz/viceucelove-sportoviste-letenska/rezervace-p14

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button