Spektrum Rožnovska

Jaké parkoviště ve Vítězné ulici? Obě varianty místní odmítli

Pracovníci radnice připomínky do návrhů zapracují a předají stavební komisi. Projekt se před veřejnost dostane v dohledné době znovu, a to na dalším veřejném projednání.

Ulice Horská, 5. květen, 1. máj, Kulturní a Vítězná. Všude tam mají problém projet hasiči, zdravotníci, nebo popeláři. A tam také chtějí pracovníci radnice nechat postavit parkoviště. V každé z nich by mělo přibýt mezi čtyřiceti až padesáti místy k stání. V Kulturní ulici by mohl vyrůst parkovací dům nebo podzemní stání.

Pro ulici Vítěznou zpracovali dvě varianty řešení. Výběr pak chtěli ponechat tamních obyvatelích. Proto si je pozvali na radnici.

„Představili jsme jim dvě varianty řešení. Zásadní rozdíl mezi nimi je v tom, zda má být stání šikmé nebo podélné. To se odrazí v počtu míst, buď jich vznikne jednačtyřicet, nebo pětatřicet. A samozřejmě to bude mít vliv na vybudování návazné infrastruktury, především chodníku,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje Ivo Marcin.

Lidem se ale ani jedna z nabízených možností nelíbila.

„Nesouhlasíme ani s jedním návrhem, protože by nám výrazně ubyla zeleň. A to nejen trávník, ale také stromy. A přišli bychom dokonce o jediné dětské hřiště, které máme,“ řekl za přítomné Dušan Štajer.

Pracovníci radnice připomínky do návrhů zapracují a předají stavební komisi. Projekt se před veřejnost dostane v dohledné době znovu, a to na dalším veřejném projednání.

„Projektovou dokumentaci bychom chtěli dotáhnout ještě letos. Pokud se s lidmi dohodneme, že to všichni takto chceme, tak bychom mohli začít s realizací do konce roku,“ podotkl starosta Radim Holiš.

S nedostatkem parkovacích míst bojují obyvatelé sídlišť už řadu let. Ještě letos by se měla situace zlepšit v Horské ulici.

Úředníci už připravují dokumentaci pro územní rozhodnutí. Do konce roku by tam mělo vzniknout zhruba padesát odstavných míst. V rozpočtu jsou na tuto investiční akci alokovány tři miliony korun.

Studie budou vždy zpracovány v několika variantách a nejvhodnější řešení budou úředníci vybírat společně s obyvateli dotčených lokalit. V každé z nich by mělo přibýt mezi čtyřiceti až padesáti místy k stání. V Kulturní ulici by mohl vyrůst parkovací dům nebo podzemní stání.

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button