Spektrum Rožnovska

Krytý bazén zateplil budovu, nyní rozšiřuje otvírací dobu

Krytý bazén prošel letos nákladnou rekonstrukcí, která se týkala výměny a zateplení obvodového pláště včetně zasazení nových oken a dveří, ale také k zaizolování základů a střechy objektu.

Přes osmdesát tisíc návštěv je zapsáno každý rok ve statistikách krytého bazénu. Nyní se toto číslo ještě zvedne. Od počátku listopadu totiž začala platit rozšířená otvírací doba. Ve čtvrtky mohou lidé přicházet už od patnácti hodin, přičemž z vody je plavčíci vyženou až před devatenáctou. V neděli je bazén nově otevřen od osmi do devatenácti hodin.

Ceny vstupného zůstávají na stejné úrovni. Dospělý za hodinu plavání zaplatí 64 korun, dítě 33 korun a důchodce 38 korun.

Krytý bazén prošel letos nákladnou rekonstrukcí, která se týkala výměny a zateplení obvodového pláště včetně zasazení nových oken a dveří, ale také k zaizolování základů a střechy objektu.

Investice přišla na 14,5 milionů korun, přičemž finanční injekce ministerstva životního prostředí pokryla sedm milionů sedm set tisíc korun. Zbytek peněz dodala městská společnost ze svého rozpočtu a dofinancovala úvěrem.

Díky zateplení ušetří Krytý bazén Rožnov na energiích ročně 250 tisíc korun. Návratnost investice je predikována na patnáct a více let.

Budova, která je dvacet pět let stará, by ale potřebovala i další opravy.

„Chtěli bychom v následujících letech zrekonstruovat zázemí pro návštěvníky, které je již ve značně opotřebovaném stavu,“ doplnil jednatel společnosti Stanislav Zlámal.

Krytý bazén ročně navštíví 85 až 90 tisíc lidí. „Chodím plavat pravidelně dvakrát týdně, udržuji se tak v kondici. Jsem ráda, že se bazén zateplil, bylo by ale dobré v obnově pokračovat a zrekonstruovat interiéry, které jsou socialistické a zastaralé. Za tohle si ráda připlatím i na vstupném,“ řekla Marie Hanáková.

Krytý bazén nabízí návštěvníkům pětadvacetimetrový bazén, dětský devítimetrový bazén, tobogán, dámské i pánské parní lázně, čtyři masážní trysky umístěné ve stěně bazénu, tři dnové masážní trysky, vodní masážní chrlič a vířivku whirlpool.

„Zateplení byl krok správným směrem, neboť energetické ztráty byly výrazné. Budova pochází ještě z doby socialismu a nesplňoval už tepelně technické požadavky. Investice se navíc do budoucna vrátí na úsporách,“ zhodnotil už před časem zastupitel Václav Mikušek.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button