Spektrum Rožnovskasport

Lezecké závody mají za sebou druhý ročník

I když některé cesty byly náročné na techniku, závodníci překonávali své dovednosti a snažili se dostat co nejdál. Velký obdiv patří všem závodníkům, kteří nemají mnoho času na natrénování techniky, přesto se nezalekli konkurence a pustili se do soupeření s ostatními.

Rožnovské Středisko volného času (SVČ) pořádalo 2. ročník lezeckých závodů. Do stěny v tělocvičně Základní školy 5. května zamířily děti z lezeckých kroužků z Rožnova a sousedního Frenštátu.

Závodníci byli podle věku rozděleni do čtyř kategorií. „V každé kategorii se bodově hodnotilo pět cest od nejlehčí po nejtěžší, nejstarší kategorie měla za úkol zdolat umělou spáru. I když některé cesty byly náročné na techniku, závodníci překonávali své dovednosti a snažili se dostat co nejdál. Velký obdiv patří všem závodníkům, kteří nemají mnoho času na natrénování techniky, přesto se nezalekli konkurence a pustili se do soupeření s ostatními,“ uvedla Jitka Proroková z pořádajícího Střediska volného času.

V nejmladší kategorii do 6 let se na prvním příčce umístil Tadeáš Vlček. V další kategorii 7 – 8 let  zvítězila Dominika Horňáková před Petrem Slezákem a Nelou Páclovou. Nejvíce obsazenou kategorii 9 – 11 let vyhrál Matěj Kretek, druhý byl David Pácl a třetí Michal Strakoš. Dále na  4. místě skončil Tomáš Kretek, 5. místo vybojovala Terezka Tesárková a na 6. místě byla Eliška Přikrylová. V nejstarší kategorii 12 – 16 let byl nejlepší Kryštof Dorotík, před Patrikou Horňákovou.

„Hojná účast závodníků-lezců i jejich rodičů a příznivců svědčí o tom, že se tento druh sportu dostává do stále většího zájmu všech věkových kategorií dětí, k čemuž přispívá i cenová dostupnost vybavení pro provozování lezectví. Doufáme, že prvotní neúspěchy mnohé děti neodradily a že v příštím roce „tvrdě“ zasáhnou do bojů o vítězství na dalším ročníku lezeckých závodů,“ pochvalovala si Jitka Proroková.

Lezecký kroužek patří v rožnovském SVČ k hodně oblíbeným. Ve dvou skupinách jej navštěvuje téměř padesátka dětí.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button