společnost

Lidé z Rybníčků si stěžují na výměnu vodovodu

Výměna vodovodu v rožnovské čtvrti Rybníčky začala loni v srpnu a stále není hotová. To se nelíbí lidem z okolních domů. Stěžují si na průběh prací i na stále se oddalující termín dokončení. Už dávno mělo být hotovo. Nespokojená je taky rožnovská radnice. Průběh prací je podle vedení města pomalý a nekoordinovaný. O odstraňování závad na komunikacích a jejich uvádění do původního stavu ani nemluvě.

„Práce začaly loni na koci léta a přípojky byly hotové už před začátkem zimy. Dokončení terénních úprav mělo být na jaře. Jsme vděční radnici, že se rozhodla tady vybudovat scházející chodník, ale ty práce se táhnou od června a furt není hotovo,“ postěžoval si místní Jaroslav Mička.

Kromě protahujících se prací lidem vadí i stavební ruch, prašnost i to, jak práce probíhají. Firma, která rekonstrukce provádí, přiznává komplikace.

„Cítíme pochybení, měli jsme tady firmu, která nedokázala provádět práce kvalitně a včas. Protože jsme s ní byli ve smluvním vztahu, nemohli jsme spolupráci jen tak ukončit. Když ale nedošlo ani po několika upozorněních k nápravě, tak jsme smlouvu ukončili a najali další firmu, která z našeho pohledu pracuje kvalitně. Tomáš Urban výrobní ředitel společnosti KR Ostrava.

S prací firmy ale nejsou spokojeni ani zástupci zadavatele, tedy společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín (Vak). Ta proto už před třemi měsíci pozastavila platby dodavateli. Důvodem jsou i stížnosti na kvalitu provedení.

Stavební firma musí odstranit závady, které tady jsou, a bude záležet jen na ní, jestli dodrží termíny. Pokud ne, nastoupí z titulu smlouvy sankce. A to bude velmi bolestivé,“ upozornil Milan Jurenka z VaK Vsetín.

Zatímco vodovody jsou v majetku Vaku, cesty a chodníky patří městu. „Termíny budeme hlídat, a dokud nebude stavba v pořádku, tak chodníky ani cesty nepřebereme,“ řekl starosta Radim Holiš.

Vybudování téměř sto sedmdesáti přípojek a kilometrů vodovodu, včetně oprav cest a chodníků, by mělo být hotovo do konce letošního roku.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button