společnost

Lumír Ondřej má stabilizovat pedagogický sbor a zvýšit počet žáků ve třídách

Jsou to už téměř čtyři měsíce, co je Základní škola Pod Skalkou bez ředitele. Kristina Kubečková na funkci rezignovala koncem července, poté radnice vypsala výběrové řízení, a nyní už je konečně jasné, že z pěti přihlášených kandidátů vyšel jako vítěz učitel Střední školy cestovního ruchu Lumír Ondřej. Ten se funkce se ujme 2. ledna příštího roku.

Místo ředitele Podskalky bylo volné od letošního srpna. Na vítězném kandidátu byla jasná shoda, členy výběrové komise na něm nejvíce zaujal přístup ke škole i znalost tamního prostředí a schopnost navázat na dobrou práci, která zůstala po Kristině Kubečkové. „Věříme, se řediteli podaří obnovit dobrý mediální obraz školy a zlepší komunikaci směrem dovnitř i ven. Přeji mu ve funkci hodně elánu a úspěchů,“ popřál místostarosta Jan Kučera.

Lumír Ondřej už v Základní škole Pod Skalou pracoval na zkrácený úvazek. Právě proto ho bývalí kolegové požádali, aby se o funkci ucházel. Dvaačtyřicetiletý pedagog je ženatý, má dvě dcery a mezi jeho koníčky patří sport, zejména turistika a fotbal. Je členem zastupitelstva ve Vidči, kde bydlí. Po absolvování vysoké školy pracoval ve firmě zaměřující se na zpracování geodat, před třinácti lety nastoupil na Střední školu cestovního ruchu.

„Nejsem člověk, který by šel po kariéře, ale podpora pedagogů byla tak velká, že mě přesvědčila, abych do toho šel. Musím se seznámit se spoustou věcí. Chtěl bych na škole zachovat to, co bylo dobré, a to, co se nepovedlo, chci napravit. Plánuji mnohem více komunikovat se svým okolím a žákům, rodičům a kolegům bych rád dal výrazně najevo, že je pro mě jejich názor důležitý. Trápí nás úbytek žáků, a proto bych chtěl, aby se o naší škole mluvilo jen v dobrém,“ vylíčil své plány nový ředitel.

Bývalé ředitelce radní vyčítali špatnou komunikaci s pedagogy i rodiči, což mělo za následek každoroční úbytek žáků. „Naším cílem je stabilizovat pedagogický sbor na škole a také přesvědčit rodiče nejen ze spádové oblasti, že Podskalka je dobrou školou s kvalitním výukovým programem. Proto jsem rezignaci paní Kubečkové přijal a tento její krok hodnotím pozitivně,“ řekl starosta Radim Holiš.

Vyjádření Kristiny Kubečkové se nepodařilo Spektru Rožnovska získat, na webových stránkách školy ale uvedla:  „S ohledem na změny, které aktuálně proběhly v mém profesním životě, již nebudu od počátku srpna funkci ředitelky Podskalky. Dovolte mi, abych všem rodičům a žákům, kolegům, spolupracovníkům, zástupcům nejrůznějších organizací a firem poděkovala za roky úžasné spolupráce a popřála pevné zdraví a vše dobré jak v osobním, tak profesním životě. Všechna setkání vnímám jako velká obohacení. Přeji všem hodně síly a odvahy k tomu, abyste mohli dělat svoji práci a žít podle hodnot, které neurčuje nikdo jiný, jen vy sami.“

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button