společnost

Má Rožnov 750 let? Odpověď budou hledat odborníci

Koho zajímá, jestli je správné spojovat vznik města s rokem 1267, neměl by si nechat ujít kulatý stůl s historiky, který se uskuteční ve čtvrtek 12. října od 13. hodin v konferenčním sálu Valašského muzea v přírodě. Debata s názvem Středověk na Rožnovsku se uskuteční v rámci oslav 750. výročí města. Je to jedna z aktivit, jež byla pro letošní rok plánována.

„Většina akcí je již za námi, občané asi nejvíce zaznamenali oslavy, kde se mohli společně sejít na koncertech a akcích pro děti, nicméně jsme také vyrobili metodické podklady pro učitele k historii města a zážitkové dobývaní Hradiska pro menší školáky. Snažili jsme se vyvažovat oslavy i reflexí historie města,“ řekla místostarostka Kristýna Kosová.

Nyní je podle ní na řadě odborná debata ke vzniku Rožnova. „Víme, že datum vzniku města je nejisté a nemá podklad, debata se jistě dotkne i tohoto, těžko ale stanoví nový letopočet nebo přinese nový důkaz. Sami jsme zvědaví, kam se společná diskuze pozvaných historiků vyvine,“ doplnila Kristýna Kosová.

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button