společnost

Má Rožnov 750 let? Odpověď budou hledat odborníci

Koho zajímá, jestli je správné spojovat vznik města s rokem 1267, neměl by si nechat ujít kulatý stůl s historiky, který se uskuteční ve čtvrtek 12. října od 13. hodin v konferenčním sálu Valašského muzea v přírodě. Debata s názvem Středověk na Rožnovsku se uskuteční v rámci oslav 750. výročí města. Je to jedna z aktivit, jež byla pro letošní rok plánována.

„Většina akcí je již za námi, občané asi nejvíce zaznamenali oslavy, kde se mohli společně sejít na koncertech a akcích pro děti, nicméně jsme také vyrobili metodické podklady pro učitele k historii města a zážitkové dobývaní Hradiska pro menší školáky. Snažili jsme se vyvažovat oslavy i reflexí historie města,“ řekla místostarostka Kristýna Kosová.

Nyní je podle ní na řadě odborná debata ke vzniku Rožnova. „Víme, že datum vzniku města je nejisté a nemá podklad, debata se jistě dotkne i tohoto, těžko ale stanoví nový letopočet nebo přinese nový důkaz. Sami jsme zvědaví, kam se společná diskuze pozvaných historiků vyvine,“ doplnila Kristýna Kosová.

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button