společnost

Malí horolezci se výšek nebojí

Zajímavou volnočasovou aktivitu v podobě zdolávání skal si pro své děti vybrala desítka rodičů z Rožnovska. K lezení si vybrali skalnatý útvar nazvaný Rožnovské plotny.
Lokalita se nachází ve strmém svahu Černé hory v blízkosti golfového hřiště. „Chceme si ještě užít podzimního počasí, proto jsme zorganizovali dětské lezení mimo halu. Tato skála byla již před tím využívána k těmto účelům, ale málo. Lezecké cesty jsme se proto rozhodli obnovit tak, aby splňovaly moderní standardy a hlavně byly bezpečné. Terén je určen rodinám s dětmi, jeho obtížnost je nízká,“ sdělil za horolezce Petr Kapsia s tím, že skály jsou volně přístupné, ale vždy je v první řadě nutné dbát na bezpečnost a nikdy nepřeceňovat své síly.
V Rožnově je poslední dobou horolezectví na vzestupu. „Funguje zde i kroužek, který pracuje pod horolezeckým klubem a střediskem volného času. Ten je ale primárně určen starším dětem, zatímco my na Rožnovských plotnách dáváme prostor mnohem menším dětem ve věku od 3 do 7 let,“ dodal Kapsia. Podrobné informace o skále a přístupu k ní jsou na http://www.hkroznov.cz/roznovske-plotny/

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button