kultura

Malý Beskyd už zase pilně zkouší

Po nedobrovolné odmlce způsobené koronavirovou pandemii se pomalu obnovuje činnost folklorních souborů na Valašsku. V Zubří jsme v červnu zastihli při zkoušce členy Malého Beskydu, jenž je součástí skvělého Valašského souboru písní a tanců (dále jen VSPT) Beskyd.

Zkoušky jsme zahájili již 15. května, do té doby jsme realizovali online nácviky prostřednictvím sociálních sítí. Nyní se už scházíme každé úterý a pátek v Klubu Zubří,“ sdělila Helena Adámková z Beskydu.

V současnosti má VSPT Beskyd čtyři taneční složky do kterých dochází kolem 80 členů. První skupinu tvoří Beskyďáčci, kde tančí nejmladší děti od 6 do 10 let. Další složkou je Malý Beskyd, ve kterém tančí děti od 10 do 15 let. Poté děti přechází do Beskydu, což je od jejich 15 let. Poslední složku tvoří tak zvaná Stará garda skládající se z členů, kteří začínali tančit už v letech 1975 až 1990. Členové souboru Beskyd nepochází pouze ze Zubří, ale také z okolních měst a vesnic jako je Zašová, Rožnov pod Radhoštěm, Vidče, či Hutisko-Solanec. (r)

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button