krimi

Manželé Skalíkovi přišli téměř o všechno. Nejen rodina a kamarádi se jim snaží pomoci

Obrovská vlna solidarity se v těchto dnech rozběhla naším regionem. Nejen přátelé a kamarádi se totiž rozhodli pomoci manželům Skalíkovým z Dolní Bečvy, kteří během okamžiku přišli o dům, jenž budovali 15 let.

Objekt z dosud neznámých příčin zachvátil požár a během chvíle napáchal škodu za dva miliony Kč. „Přišel jsem z noční, zatopil a šel si lehnout. Naštěstí jsem se včas probudil, ale v domě už byly všude plameny,” vzpomíná majitel Jan Skalík. Nejen, že oheň prakticky zničil celý rodinný dům a jeho vybavení, ale osudným se stal také dvěma kočkám a psovi, kteří dům s manželi Skalíkovými obývali.

Dárci mohou využít transparetní účet

Manželům, kteří dům opravovali 15 let tak nezbylo prakticky nic. Pomoc okamžitě nabídli příbuzní, kamarádi, dárci nebo také obec Dolní Bečva. Založen už je i transparentní účet u Fio banky s číslem 3183183180/2010. „Ivanu a Honzu Skalíkovi známe s manželkou řadu let. Rozhodli jsme se jim proto pomoci a zřídili jsme za tímto účelem transparentní účet, jehož prostřednictvím mohou případní dárci pomoci,” uvedl Rostislav Polášek.

Při zásahu se zranil jeden z hasičů

K neštěstí došlo v pátek 2. března ráno, kdy rodinný dům zachvátily plameny. Na místo bylo vysláno šest jednotek hasičů. „Už v době příjezdu byla požárem zasažena téměř celá budova. Technikou se navíc nedalo dojet až k místu požáru a hasiči museli natáhnout několik set metrů hadic. Při zásahu došlo také ke zranění jednoho z profesionálních hasičů, který byl letecky transportován do nemocnice,” popsal událost mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček. Stav hasiče, který utrpěl pohmožděny a zlomeninu je již stabilizovaný.

více

Čtěte také

komentáře: 2

  1. Je to tragédie. Doufám, že to měli pojištěné. I když z pojišťovny nedostanou všechno, bude aspoň něco do začátku. A ze sbírky pak pokračovat, i když tu práci a roky dřiny jim nic nezaplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button