Spektrum Rožnovska

Město finišuje projektovou přípravu pěti parkovišť

Studie budou vždy zpracovány v několika variantách a nejvhodnější řešení budou úředníci vybírat společně s obyvateli dotčených lokalit.

Obyvatelé rožnovských sídlišť řeší už řadu let problém s nedostatkem parkovacích míst. V dohledné době by se konečně měla situace zlepšit. Pracovníci radnice finišují s projektovou přípravou pěti parkovišť, a to na ulicích Horská, 5. květen, 1. máj, Vítězná a Kulturní.

„Nejdále jsme s přípravou ulice Horské, kde už připravujeme dokumentaci pro územní rozhodnutí. Ještě letos by tam mělo vzniknout zhruba padesát odstavných míst,“ řekl vedoucí odboru rozvoje Ivo Marcin s tím, že v rozpočtu jsou na tuto investiční akci alokovány tři miliony korun.

Studie budou vždy zpracovány v několika variantách a nejvhodnější řešení budou úředníci vybírat společně s obyvateli dotčených lokalit. V každé z nich by mělo přibýt mezi čtyřiceti až padesáti místy k stání. V Kulturní ulici by mohl vyrůst parkovací dům nebo podzemní stání.

Komplexně by měla špatnou situaci s parkováním vyřešit studie revitalizace panelových sídlišť. „Ta už sice je ve fázi tvorby zadání pro vyhlášení architektonicko-urbanistické soutěže, realizace se nicméně uskuteční v etapách až v následujících letech. Do té doby však město vyřeší alespoň nejzatíženější lokality,“ doplnil Ivo Marcin.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button