společnost

RADNICE INFORMUJE: Město spouští Mobilní rozhlas. Registrujte se zdarma

Novou komunikační platformu, která zajistí občanům perfektní přehled o všem, co se ve městě děje, spouští od září 2019 město Rožnov pod Radhoštěm. Platforma s názvem Mobilní rozhlas umí unikátním způsobem informovat o všem důležitém, co se ve městě děje a tuto informaci dodá na e-mail, ale i nejrychlejším možným způsobem – formou SMS na mobilní telefon. Stačí se jen registrovat na webu roznov.mobilnirozhlas.cz a zvolit si kategorie a možnosti, které vás zajímají. Registrace je možná i přes mobilní aplikaci, která je dostupná pro systémy android i Apple iOS, a také vyplněním formuláře na MěÚ v Rožnově a v Turistickém informačním centru. Využívání Mobilního rozhlasu je pro občany města samozřejmě zdarma.     

Krizové situace, zajímavé kulturní či sportovní akce ve městě, ale také hlášení závad, návrhy na zlepšení života ve městě, blížící se splatnost odpadů nebo dopravní omezení. Vše v nejrychlejším možném čase a hned do vašeho počítače, notebooku, tabletu nebo ideálně na mobil, který máte stále u sebe. Taková je platforma s názvem Mobilní rozhlas. Je vhodná nejen pro chytré telefony, ale také pro starší typy mobilů, informovat umí občany také formou e-mailu. „Zvolit je tedy možné několik způsobů, jak se dozvědět všechny informace důležité pro obyvatele města, ale třeba i turisty. Pomocí aplikace je možné také opačným směrem posílat své podněty a návrhy ke zlepšení čehokoliv ve městě,“ říká starosta Rožnova Radim Holiš.

Součástí platformy Mobilní rozhlas budou i velmi pokročilé funkce, které dávají lidem možnost ovlivnit dění ve svém okolí. „Pro zapojení se do rozvoje města a spoluúčasti na rozhodování například o budování dětských hřišť se budou moci občané zúčastnit anket, které se budou v mobilním rozhlase také hojně využívat,“ podotkl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Platforma Mobilní rozhlas zkrátka nabízí nepřeberné množství možností, jak se informovat o dění ve městě, přičemž je možné odebírat jen některé informace a také je průběžně měnit. „Důležité je, že všechny důležité informace z města se dostanou i ke slabozrakým a nevidomým, což zajistí takzvané hlasové zprávy,“ dodala místostarostka Kristýna Kosová.

Registrace do Mobilního rozhlasu právě v těchto dnech probíhá a je zdarma na webové stránce www.roznov.mobilnirozhlas.cz a také přes mobilní aplikaci Mobilní rozhlas, která je ke stažení pro android (zde) i pro iOS (zde). Registrovat se je možné i vyplněním registračního letáku a odevzdáním na podatelně MěÚ Rožnov. Registrační leták je k vyzvednutí na hlavní budově MěÚ na Masarykově náměstí (podatelna, chodba v přízemí hlavní budovy) a také v Turistickém informačním centru.

Fotografie k platformě Mobilní rozhlas najdete zde

Text: Marek Havran, referent Odboru kanceláře starosty, MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

 

více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button