společnost

Most u Eroplánu terčem kritiky

Nedávno dokončená rekonstrukce kamenného mostu spojujícího ulici Palackého se světelnou křižovatkou u hotelu Eroplán jitří vášně. Mezi hlasitými kritiky je i vedení města.

Těleso mostu patří i se silnicí pod správu Ředitelství silnic Zlínského kraje (dále jen ŘSZLK). „Ti letos provedli jeho celkovou opravu. Bohužel ale registrujeme stížnosti veřejnosti na novou podobu této dopravní stavby. Konkrétně při dešti stojí voda na cestě a navíc byl změněn historický vzhled mostu, konkrétně římsa a zábradlí. To je poměrně zásadní problém, protože se jedná o ochranné pásmo muzea a k něčemu takovému nemělo dojít,“ informovala místostarostka Kristýna Kosová (Zdravý Rožnov) a pokračovala: „Vyřešit se také musí dopravní značení, kdy je potřeba pravou stranu mostu ve směru do města osadit značkami zakazujícími pohyb chodců po boční úzké římse. K přechodu je určen výhradně chodník na levé straně, chůze po římse je nebezpečná, hrozí pád do frekventované silnice.“

Vedení města se kvůli mostu u Eroplánu hodlá sejít se zástupci ŘSZLK. „Již delší dobu jednáme s krajem o převodu silnice na Palackého ulici a mostu do naší městské správy. Než k tomu ale dojde, budeme požadovat odstranění závad z mostu,“ dodala na závěr Kosová.

 

více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button