kultura

Na koncert zadarmo, ale s dárkem

Dárek jam. Tak se jmenuje čtyřhodinová hudebně-benefiční akce, kterou 12. prosince pořádá rožnovský hudebník Zdeněk Terner ve spolupráci s Brasserií Avion a Charitou ve Valašském Meziříčí. Na podiu se vystřídá nespočet regionálních umělců různých žánrů, kteří budou hrát zvlášť i spolu v neobvyklých sestavách. „Návštěvníci, kteří se během večera několikrát obmění, mohou místo dobrovolného vstupného donést dárek v různé podobě,“ vylíčil za organizátory Zbyněk Terner.

Letošní ročník je zaměřen na podporu matek s dětmi v azylových domech a klientů nízkoprahových center. Potřebné je možné obdarovat například zachovalými hračkami, svršky, teplými ponožkami, rukavicemi, čepicemi, nebo trvanlivými potravinami. Dárky, případně finanční dary, přijdou do rukou či zapečetěné kasičky přítomné zástupkyně charity.

„Tento nápad vznikl před několika lety v hlavách ostravských muzikantů a každým rokem se těší větší oblibě. Měl jsem tu čest účinkovat na loňském koncertu a nápad se mi velmi líbil, jelikož se získané dárky rozdělují v blízkém regionu, což je pro mě a mé kolegy podstatné,“ doplnil Zbyněk Terner s tím, že účinkující i organizátoři se zříkají honoráře.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button