Blog

NÁZOR: Předvolební křeč vedení rožnovské radnice

Stavař Holiš (krajský lídr ANO a krajský hejtman, někomu by se mohlo zdát, že profesně nejspíš „specialista-tunelář“) zjevně zavedl Rožnov na hranu hluboké propastí finančního zadlužení a finančního kolapsu a dnes jej tam udržuje prostřednictvím svého zjevného „bílého koně“ starosty Pavlicy.

Jenže podle volební kampaně v Rožnově to vypadá, že Hnutí ANO asi už ani nechce pokračovat ve vedení rožnovské radnice, a že se chce tak vyhnout – utéct od své jak politické, tak především trestněprávní odpovědnosti za zjevné „tunely“, které za 8 let své působnosti v Rožnově zjevně tak pracně založili a vytvořili.
Na posledním zastupitelstvu, dne 13.9.2022 (viz dostupný záznam celého jednání) Holišovci a spol., prostřednictví starosty Pavlicy názorně předvedli, jak oba půlmiliardové, velké,  kontraverzní investiční projekty – kulturák a knihovna v Rožnově, si žijí svým chaotickým životem a jako takové nejsou vůbec řízené.

Celé 4 hodiny se jednání zastupitelstva neustále otáčelo jen a jen na jednom bodě – na těchto dvou projektech a předvádělo tak naprosté diletantství a nekompetentnost dotčených osob.

První se projevil nějaký Sobotka, o němž by se v tu chvíli jeden domníval (a možná byl tak i představený), že je to právě on, ten nezbytný manažer projektu. Asi hodinu prezentoval o tom, jak se potkal s projektovým řízením, a jak se dnes všichni kolem na půlmiliardovém projektu z peněz daňových poplatníků učí projektovému řízení (???).
Podrobně tak seznámil všechny přítomné a občany doma u obrazovek se svými pocity a dojmy z projektového řízení, jak je z toho všeho nadšený. Jenže o samotném projektu věcně neřekl vůbec nic (bylo to jako když Ivan Mládek ve známé scénce ukazuje na malém diapozitivu v ruce publiku své spolužáky ze školního srazu po létech …..).

Po něm vystoupil vedoucí odboru strategického řízení úřadu s něčím podobným, čímž dal tak jasně najevo, že Sobotka asi tím skutečným manažerem projektu nebude.

A to se potvrdilo dalším uvedeným jménem, nějakého investičáka z úřadu, který ale nakonec nevystoupil, protože tam ani nebyl.

No a korunu tomu všemu paradoxně nasadila samotná tajemnice úřadu Pavelková, která následně převzala iniciativu, začala ve věci intenzivně vystupovat a projevovat se jako asi ta skutečně věcně nejvíce znalá osoba.
V průběhu všech těchto vystoupení se samotní dotyční a mnozí zastupitelé vzájemně plácali po ramenou, vzájemně se chválili a děkovali si navzájem za ta údajná kvanta práce, která na projektech dosud odvedli, co všechno tomu obětovali, ….., takže chybělo jen, aby si jako komunisté před léty začali vzájemně předávat diplomy, čestné medaile za zásluhy a častovali se navzájem známými soudružskými hudlamy (na to asi ještě i dojde …..).
Za celou dobu se ale nikdo pořádně nedozvěděl, proč např. stavba kulturáku vlastně celé dlouhé a klimaticky (počasí) příznivé léto stoji, proč se na staveništi vůbec nic neděje a co se bude případně následně dít, jestli se ve stavbě nakonec bude vůbec pokračovat?

Kdo se projektovým řízením někdy profesionálně zabýval a nějaký ten projekt skutečně řídil, tak pro něj je na výsost zjevné, že tyto dva velké půlmiliardové investiční projekty v Rožnově vůbec žádným způsobem řízené nejsou!!! A jsou tak odsouzené k naprostému chaosu. Což si může dovolit skutečně snad jen veřejná správa za neomezené peníze svých daňových poplatníků.

Svědčil o tom i samotný obsah jednání zastupitelstva, protože naprostá většina toho, co bylo na zastupitelstvu planě ze všech stran omíláno na zastupitelstvo zjevně vůbec nepatří a plně spadá do kompetence a odpovědnosti skutečně fungujícího manažera projektu a vedení projektu.

A nakonec se ukázala ještě jedna tristní věc. Bylo zřejmé, že nová tajemnice úřadu Pavelková se snaží „vlastním tělem a osobním nasazením“ zachránit vše, co se jen zachránit dá a snaží se tak suplovat roli evidentně chybějícího manažera projektu.

Ne, že by předváděla nějaké kvalifikované projektové řízení, ale bylo zřejmé, že věcně toho o záležitostech obou projektů ví asi nejvíce, že se dokáže ve věci orientovat, racionálně přemýšlet a jednat.

Jenže je tady otázka!!! Je tajemnice úřadu skutečně fungující tajemnicí úřadu (ředitelkou úřadu – osobou na manažerské pozici) a nebo je manažerem dvou půlmiliardových investičních projektů, což je práce na plný úvazek plně odborně kvalifikované a profesně způsobilé, výkonnostně zdatné osoby???!!!!

Zastávat obojí a přitom na obou frontách odvádět dobré výsledky zjevně nejde. Pokud ovšem tím tajemnice nechce naznačit, že dělat tajemníka není nic jednoduššího, a tak jej může zastávat, např. jako vedlejšák – takovou bokovku třeba i ta slečna z recepce dole u vchodu do úřadu (konec konců, určitě by na to měla více času).

Dopady a důsledky toho zjevného chaosu i ve vedení úřadu jsou nakonec vidět na samotném fungování úřadu, jehož opravdové řízení evidentně pokulhává. Protože mnozí úředníci a vedoucí na některých odborech si tak mohou a dělají co chtějí – šikanují občany, účelově obstruují, jednají protiprávně, porušují zákony, ….. zkrátka škodí lidem, a vytváří tak image pro lidi nepřátelského úřadu. Bohužel tím nakonec takto maří dobrou práci a dobrou pověst zbytku lidí na úřadě, kteří tu svou práci odvádí poctivě a jsou vůči lidem slušní a vstřícní.

14.9.2022, Ing. Vlastimil Dorotík

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button