Lidová píseň Rožnove, Rožnove, dřevěné městečko, kterou na námět folkloristy Tomáše Grosse upravil cimbalista Jiří Gužík, se stala oficiální znělkou Rožnova pod Radhoštěm. Ta doplní stávající symboly města, tedy znak a prapor a bude využívána při oficiálních akcích.
„V zadání bylo především využití uvedené písně a její úprava pro sólový cimbál či malé smyčcové těleso s následným přechodem na dechový orchestr. Záměrem bylo skloubení tradice, která je pro Rožnov typická, s moderní slavnostní skladbou,“ přiblížil Tomáš Gross.
Na hudebních úpravách pracoval rodák z Rožnova a vynikající cimbalista, člen Vojenského uměleckého souboru Ondráš, Jiří Gužík. Ten si pro samotné nahrávání znělky vybral cimbalistku Anežku Tkáčovou, smyčcový kvartet z Brna, Kvintet Josefa Blinky a dechový orchestr Beskydská muzika ZUŠ Rožnov.
„Práce na úpravách trvala asi tři měsíce, samotné nahrávání pak jeden víkend. Po následné studiové úpravě má nyní město k dispozici čtyři varianty znělky v délce třiceti, dvaačtyřiceti a sedmačtyřiceti vteřin a variantu v délce minuta patnáct,“ prozradil Jiří Gužík.