kultura

Nový hudební klub: fanoušci menšinových žánrů se dočkají za půl roku

T klub – kulturní agenturu čeká stěhování do budovy Komerčních domů, tedy do prostor bývalého ředitelství Tesly. Administrativní část agentury obsadí volné kanceláře, hudební a společenský klub vznikne v místě, kde byla dřív vrátnice a kde nyní sídlí nonstop bar s hernou.

Stěhování čeká T klub nejpozději v květnu příštího roku. Zatímco ale kulturní agentura se přestěhuje dočasně, tedy do doby, než bude postaveno kulturní centrum, klub v novém místě již zůstane. „Prostory odpovídají tomu, jak by takový klub prostor měl vypadat. Bude tady dost míst k sezení a v provozu bude i bar, takže lidé se budou moci během produkce osvěžit. Předpokládáme, že tady bude otevřeno buď každý den, nebo alespoň většinu dní v týdnu, aby si sem lidé zvykli chodit,“ popsal dramaturg T klubu – kulturní agentury Martin Valášek.

Kromě koncertů by měl klub nabídnout i promítání filmů, nebo pořádání kvizových her a dalších akcí. „Nechceme to dělat tak, že by to měl být klub jen pro Téčko, měla by to být platforma pro různé aktivity občanů, kteří by se chtěli zapojit do kulturního dění, vymysleli si vlastní akci a potom ji ve spolupráci s námi, nebo sami na základě zvýhodněného pronájmu uspořádali,“ vylíčil Martin Valášek.

Město hledá i nového provozovatele restaurace, který by na pořádání akcí spolupracoval. „Přesunutí hudebního klubu do bývalého nonstop baru v budově Komerčních domů vyjde na desetinu nákladů, než kdybychom budovali nový prostor například v rámci kulturního centra. Chceme vytvořit prostředí klubu, kavárny a příjemného posezení, kde večery budou patřit menším žánrům,“ vysvětlil místostarosta Jan Kučera.

Ve vile, kterou agentura po třiceti letech opustí, vznikne nízkoprahové centrum pro děti a mládež. „V něm mladí lidé mezi deseti a dvaceti lety nebudou jen smysluplně trávit volný čas, ale hlavně řešit problémy, které je trápí. Například se školou, s rodiči, s nejrůznějšími vztahy, sebeúctou a podobně,“ řekla Naděžda Gilarová, zástupkyně ředitele Charity ve Valašském Meziříčí, která provozuje podobné zařízení sedmým rokem.

„Vítám, že město bude moci provozovat tolik potřebné zařízení. Vzhledem k tomu, že T klub je v majetku města, tak se pro provozování nízkoprahového centra tato budova jednoznačně nabízí,“ řekla ředitelka T klubu – kulturní agentury Lenka Vičarová.

 

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button