Spektrum Rožnovska

Oslavy města budou stát přes dva a půl milionu korun

Řada propagačních materiálů, nově založené webové stránky s podrobným přehledem připravovaných akcí, speciální pivo, čaj a kuchařka s menu místních restaurací, ale také sada pohlednic či turistická vizitka. To jsou namátkou jen některé připravované akce k letošnímu sedmistému padesátému výročí města.

Oslavy vypukly už v lednu vyhlášením výsledků literární soutěží O poklad strýca Juráša s podtitulem Rožnove, Rožnove, mnoho roků máš a vydáním publikace oceněných prací. V prodeji je už také speciální bylinkový čaj se švestkami, turistická známka s nejstarší dochovanou pečení z roku 1594, nebo čepice a šátky pro sportovce. Radnice si k této příležitosti také nechala vyrobit výroční logo.

„Plánujeme vydat výroční tisk v rámci ediční řady Rožnovské malé tisky Zapomenutá zákoutí, ve kterém budou zveřejněny dosud nepublikované fotografie ze třicátých a čtyřicátých let minulého století a reprezentativní knižní publikaci o samotném Rožnovu,“ přiblížil mluvčí města Tomáš Gross.

V rámci oslav jsou naplánovány desítky akcí.

„Vrcholem budou pětidenní Slavnosti pod Radhoštěm v termínu od pátého do devátého července. Dalšími významnými událostmi oslav budou například pořad Rožnov lázeňský, ve kterém se v sobotu desátého června město vrátí do starých časů, kdy ulicemi korzovali lázeňští hosté, vyhrávaly zde kapely a lidé ochutnávali žinčici a syrovátku,“ představil destinační manažer Marek Havran

[totalpoll id=“9031″ fragment=“results“]

Do oslav se zapojí sportovní kluby, kulturní spolky, školy, ale také široká veřejnost. Na důležité události bude návštěvníky do Rožnova svážet parní vlak z Valašského Meziříčí, Olomouce a Kroměříže.

Oslavy výročí budou stát přes dva a půl milionu korun, výpravná publikace o Rožnově přijde na dalších osm set tisíc korun. To se opozičním zastupitelům nelíbí.

„Každý občan nebo firma občas slaví kulatá výročí, nepamatuji si ale, že by i movitá firma, která si hospodaří s vlastníma poctivě vydělanýma penězi, slavila celý rok. Finanční prostředky pro letošní oslavu jsou vysoké, tyto peníze bychom mohli použít například  na urgentní opravy komunikací, například na ulice 1 máje nebo Hradišťko, které jsou jako tankodrom,“ uvedl Jaromír Koryčanský.

Podle Markéty Blinkové je výročí rozmělněné.

„Mnohé akce zapadnou, což je určitě škoda, protože je toho hodně. Dobře se slaví, když jsou v pokladně peníze. Určitě bych byla šetrnější a zřejmě přemýšlela trošku jinak, aby zůstalo něco hodnotného pro všechny,“ poznamenala zastupitelka.

Místostarostka Kristýna Kosová však upozornila, že město podpořilo jen smysluplné akce. „Důkladně jsme se bavili o tom, co finančně podpořit a co ne. Výběru jsme se věnovali dlouho a hodně jsme škrtali. Takže v této chvíli si za rozpočtem pro oslavy stojím,“ upozornila s tím, že část peněz se do rozpočtu vrátí prodejem propagačních materiálů a předmětů, dotacemi z ministerstva kultury a dalších zdrojů a také sponzorskými dary firem.

„Jsme potěšeni, že u tohoto pro Rožnov svátečního roku můžeme být aktivně účastni a věříme, že plánované akce zacílí nejen na návštěvníky našeho města, ale především na jeho obyvatele. Rožnovu a tím i sami sobě a všem Rožnovanům přejeme jen to nejlepší a úspěšný rozvoj do dalších let,“ uvedl koaliční zastupitel Martin Baratka.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button