společnost

Piktogramy připraví cyklisty a řidiče na změnu značení

Řadu otázek vyvolaly cyklistické piktogramy, které se objevily na ulici 1. máje. Jejich smysl je přitom jednoduchý, mají upozornit na cyklodopravu a připravit nejen motoristy na vymalování cyklopruhů v příštím roce.

Radnice dlouhodobě zvažuje možnosti, jak ulehčit dopravě v Průmyslovém areálu Tesla. Nyní se zaměřila na větší zapojení cyklistů. „V rámci areálu se připravuje projekt rozšíření komunikace o dva jízdní pruhy pro cyklodopravu. Chceme na něj navázat také na ulici 1. máje, která je k tomu dostatečně široká,“ uvedl starosta Radim Holiš.

Po konzultaci a schválení Dopravním inspektorátem Vsetín ale město nejprve přistoupilo k vyznačení tzv. cyklistických piktogramů. „Dle odborníků se jedná o vhodný způsob, jak účastníky provozu připravit na vznik cyklopruhů. Piktogramy využijí cyklisté a řidičům řeknou: Pozor, v těchto místech se pohybují i další účastníci silničního provozu,” popsal starosta a doplnil: „Zároveň je třeba, aby si řidiči uvědomili, že na této ulici je maximální povolená rychlost snížena na 30 kilometrů v hodině.” K vyznačení zmiňovaných cyklopruhů má pak dojít příští rok.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button