sport

Pivot Zeman naváže v Coburgu na zuberskou stopu

Jedna z opor házenkářů HC Robe Zubří – Štěpán Zeman – po sezoně zamíří na své první zahraniční angažmá. Reprezentační pivot v zimní pauze přestoupil do německého Coburgu. V klubu, který hraje německou druhou bundesligu, Zeman naváže na svého kolegu ze Zubří Tomáše Říhu, jenž v Coburgu působil čtyři sezony.

Coburg není pro zuberské fanoušky úplně neznámým. V roce 2009 se účastnil srpnového Valašského poháru a celý turnaj vyhrál. O tři roky později do Coburgu zamířil zuberský pivot Tomáš Říha a působil tam čtyři sezony. Nyní přebírá pomyslnou štafetu zuberských pivotů v Coburgu Štěpán Zeman. Klub, jenž má ambice postoupit do nejvyšší bundesligy, vytáhlého pivota sledoval delší dobu. „Trenér mě sledoval už od jara předešlé sezony. Coburg mě oslovil někdy začátkem listopadu a jednání probíhala průběžně. Řešil jsem i jiné nabídky a rozhodování pro mě nebylo jednoduché,“ uvedl pro svazový web Štěpán Zeman, pro nějž to bude první zahraniční angažmá.

Rozhodnutí odejít do Německa probíral také s jedním ze svých bývalých zuberských spoluhráčů Tomášem Říhou. Ten působil v Coburgu v letech 2012 až 2016 a v minulé sezoně hráli společně se Zemanem v Zubří a vybojovali bronzové medaile. „Samozřejmě jsem tuto nabídku řešil i s Tomem, který mi k tomu měl co říci a dost mi poradil,“ uznal 21letý Zeman, jenž se o svém prvním přestupu do zahraničí radil i se svými nejbližšími. „Doma s mým rozhodnutím souhlasili. Do Německa plánuju jít i s přítelkyní. Už jsem byl v Coburgu a rozhlédl jsem se. Rozhovory s trenérem Janem Gorrem a dalšími členy vedení klubu mě přesvědčily o správnosti mého rozhodnutí. Je to další důležitý krok pro můj házenkářský vývoj,“ doplnil Štěpán Zeman.

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button